Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 czerwca 202309:24

Niebieska karta w oświacie. Szkolenie dla nauczycieli

Niebieska karta w oświacie. Szkolenie dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- Kolejny etap szkolenia dla dyrektorów i pedagogów szkół podstawowych odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu - informuje komenda.

Przedstawicielka raciborskiej policji, starsza aspirant Edyta Mazur, na co dzień koordynująca procedurę „Niebieskiej Karty” w jednostce we współpracy z przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu Aurelią Bindacz, przeprowadziła szkolenie warsztatowe skierowaną do pracowników oświaty, w tym dla dyrektorów i pedagogów szkół podstawowych w zakresie przeciwdziałanie przemocy domowej wobec dziecka oraz wdrożenie procedury „Niebieskiej Karty” w oświacie. Gości przywitał obecny na miejscu Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka.

Projekt został objęty patronatem honorowym przez Dariusza Polowego Prezydenta Miasta Racibórz. Wtorkowe szkolenie dzięki gościnności dyrekcji szkoły odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu. Tym razem przeszkoleni zostali dyrektorzy i pedagodzy szkół podstawowych. Głównym celem szkolenia jest wsparcie merytoryczne pracowników oświaty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zapoznanie z wiedzą dotyczącą obowiązków, jakie spoczywają na nauczycielach i pedagogach szkolnych, która wynikają z zapisów prawnych procedury „Niebieska Karta”.

Podczas spotkania prelegentki omówiły problem przemocy w rodzinie z uwzględnieniem przemocy wobec dzieci oraz rozpoznawanie syndromów dziecka krzywdzonego. Także zostały przedstawione prawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie w tym zadania, jakie spoczywają na pracownikach oświaty w świetle obowiązujących przepisów. Mówiono o szybkim reagowaniu na podejrzenie przemocy w rodzinie oraz omówiono zakres współpracy ze służbami pomocowymi, oraz instytucjami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Już w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne szkolenia z nauczycielami szkół średnich z Raciborza. Wszystkie inicjatywy raciborskiej Policji wynikają z troski i dobro mieszkańców powiatu raciborskiego.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.