Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 202310:36

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Wojska Polskiego

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Wojska Polskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Siedem interwencji przyniosła poniedziałkowa służba strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Rudniku i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsza poniedziałkowa interwencja odnotowana została o godzinie 9.07. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Sudecką w Raciborzu. Jego działania polegały na patrolowaniu rzeki Odry na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Działania przeprowadzano celem ujawnienia śniętych ryb, zmiany koloru wody bądź pojawienia się piany. Niczego niepokojącego nie ujawniono.

O godzinie 11.00 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Franciszka Goduli w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie z systemu e-call. Po dojeździe na miejsce zgłoszenia jednak nie potwierdzono. Przypuszczalną przyczyną zadziałania systemu mógł być upadek telefonu.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 11.05 jeden zastęp z Reymonta zadysponowano na ulicę Wojska Polskiego, skąd wpłynęło zgłoszenie o możliwości obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Po dojeździe strażaków na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Lokal przewietrzono, sprawdzono także inne mieszkania w tym ciągu kominowym. W nich zagrożenia nie wykryto. Na miejsce przybył także zespół ratownictwa medycznego, który po przebadaniu osoby poszkodowanej zdecydował, że hospitalizacja nie będzie konieczna.

Kolejne zgłoszenie dotarło o godzinie 14.01 z ulicy Kasprowicza, z którego wynikało, że na terenie boiska Orlik znajduje się gniazdo owadów błonkoskrzydłych. Miały to być osy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po przeprowadzeniu rozpoznania obecności owadów nie potwierdzono. Alarm zakwalifikowano jako fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 14.24 jeden zastęp z Reymonta skierowano na ulicę Mickiewicza w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa nad jezdnią. Zagrożenie zostało usunięte, po czym strażacy wrócili do bazy.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 15.59 w Rudniku przy ulicy Bukowej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany w związku ze zgłoszeniem obecności owadów. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że owadami tymi były pszczoły. Zostały one zabezpieczone i przekazane pszczelarzowi.

Ostatnia poniedziałkowa interwencja miała miejsce o godzinie 19.12 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego. Do komendy przy Reymonta wpłynęła prośba policji o otwarcie mieszkania z powodu braku kontaktu z lokatorem. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po siłowym otwarciu drzwi w jednym z pomieszczeń zastano nieprzytomnego lokatora z zachowanym oddechem. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przyjeździe pogotowia, przekazano pod opiekę ratowników. Pacjent został przewieziony do szpitala.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.