Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 czerwca 202317:09

Ekologiczne kosiarki w Raciborskim Centrum Recyklingu

Ekologiczne kosiarki w Raciborskim Centrum Recyklingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ekologiczne strzyżenie trawników przy użyciu owiec i baranów zdobywa coraz większą popularność jako innowacyjna metoda pielęgnacji terenów zielonych. Raciborskie Centrum Recyklingu (R3) dołącza do tej zielonej rewolucji, wykorzystując urocze zwierzęta do utrzymania swoich terenów.

Brak emisji spalin, ciche działanie, korzyści dla środowiska i zrównoważone wykorzystanie ziemi czynią tę metodę nie tylko ekologiczną, ale również efektywną i ekonomiczną. Owce i barany nie tylko pełnią praktyczną rolę, ale również przyciągają uwagę turystów, stanowiąc nietypową atrakcję w Centrum.

Wykorzystanie owiec i baranów jako naturalnych kosiarek przynosi liczne korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla właścicieli terenów korzystających z tej metody. Oto kilka powodów, dlaczego ekologiczne strzyżenie trawy za pomocą owiec i baranów jest tak korzystne:

1. Brak emisji spalin: Tradycyjne kosiarki spalinowe zanieczyszczają powietrze. Wykorzystanie owiec i baranów jako naturalnych kosiarek całkowicie eliminuje te emisje, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza.

2. Brak hałasu: Klasyczne kosiarki spalinowe są głośne i tworzą uciążliwy hałas dla otoczenia. Owce i barany są ciche, co powoduje większą harmonię i spokój.

3. Bez użycia chemikaliów: Tradycyjne metody pielęgnacji trawników często wymagają stosowania nawozów i pestycyd, które mogą być szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia ludzi. Owce i barany naturalnie nawożą trawę poprzez swoje odchody, dostarczając organicznych składników odżywczych.

4. Korzyści dla bioróżnorodności: Owce i barany lubią zjadać chwasty i inny rodzaj roślinności, inaczej niż tradycyjne kosiarki, które tną wszystko na jednolitą wysokość. To sprzyja zwiększeniu różnorodności roślinnej, co wpływa na korzystne siedliska dla owadów, ptaków i innych zwierząt.

5. Zrównoważone wykorzystanie ziemi: Owce i barany idealnie nadają się do strzyżenia trawy na trudnych i niedostępnych dla ludzi terenach, takich jak skarpy czy strome zbocza.

Dodatkowo, owce i barany pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również stają się atrakcją turystyczną. Wizyty dzieci z raciborskich szkół w Raciborskim Centrum Recyklingu potwierdzają, że owieczki są niezwykle urocze i wzbudzają zachwyt. Ich obecność może być wykorzystana do edukacji na temat rolnictwa ekologicznego, produkcji naturalnych nawozów oraz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Wprowadzenie owiec i baranów do procesu strzyżenia jest nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. Zamiast inwestować zasoby w produkcję, zakup i konserwację maszyn, można wykorzystać naturalne procesy żywieniowe owiec i baranów do utrzymania trawnika w dobrej kondycji. Spółka miejska dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzi kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Owieczki i barany pozostaną do jesieni, a następnie udadzą się w góry. Jednak na wiosnę, gdy znów pojawi się bujna trawa, powrócą, kontynuując swoją ekologiczną pracę na terenach Raciborskiego Centrum Recyklingu R3.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202309:06

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
materiał nadesłany/Polski Alarm Smogowy
Reklama
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.