Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 czerwca 202321:07

Kasprowicz już wkrótce wzbogaci się o Zieloną Pracownię

Kasprowicz już wkrótce wzbogaci się o Zieloną Pracownię - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wśród tegorocznych zwycięzców konkursu „Zielona Pracownia 2023” znalazł się „Kasprowicz”. Aby otrzymać tytuł laureata szkoła musiała pokonać dwa etapy. W pierwszym - przejść selekcję najciekawszych projektów, w drugim - zainteresować jury pomysłem jego realizacji. W sumie pozyskano 60 tys. zł.

W poniedziałek 5 czerwca, na Zamku Ogrodzieńskim w Podzamczu, odbyła się uroczysta gala finalizująca dziewiątą edycję konkursu „Zielona Pracownia’2023”, zorganizowanego przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W plenerowej uroczystości, podczas której nastąpiło wręczenie symbolicznych dyplomów, potwierdzających dofinansowanie zwycięskich projektów, wzięło udział blisko 1000 osób. Wśród nich obecni byli - Tomasz Bednarek (prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach), Urszula Bauer (Śląski Kurator Oświaty), przedstawiciele władz samorządowych, a także parlamentarzyści, m.in.: Izabela Kloc, Ewa Gawęda, Ewa Malik i Bożena Borys-Szopa. Organ prowadzący naszą placówkę reprezentowały Ewa Bohr-Cyfka (kierownik Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego w Raciborzu) i Beata Janowicz (zastępca kierownika Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego), a z ramienia szkoły w wydarzeniu uczestniczyła wicedyrektor Grażyna Strózik wraz z uczniami oraz nauczycielami - Urszulą Majewską i Elwirą Sekułą (autorkami projektu).

Uroczysta gala została połączona z piknikiem ekologicznym i zadaniami konkursowymi. Nie zabrakło dobrej muzyki i degustacji potraw. Nie mniejszą atrakcją okazało się zwiedzanie ruin zamku wzniesionego za czasów Kazimierza Wielkiego.

Dzięki pozyskanej nagrodzie, w przestrzeni naszej szkoły pojawi się nowoczesna, pod względem dydaktycznym, multimedialnym i badawczym, pracownia przyrodnicza. Już wkrótce dotychczasowe pomieszczenie zostanie poddane gruntownej rewitalizacji, stając się miejscem organizacji zajęć, które pozostaną na styku standardowych ścieżek przedmiotowych z biologii, chemii, fizyki i geografii.

Postrzegając dobrą edukację jako przestrzeń intelektualnego poszukiwania, „Kasprowicz” zaangażował się w konkurs „Zielona Pracownia 2023”, którego założenia korespondują z ideą szkoły - kulturą jakości kształcenia. To ważne, by włączać uczniów w przedsięwzięcia (edukacyjne, sportowe, kulturalne czy społeczne), które współbrzmią z ich potrzebami, są bliskie ich indywidualnym preferencjom i zdolnościom. Szkoła pozwala, pielęgnując szerokie (poza)szkolne zainteresowania, by każdy z nich, niezależnie od dokonanego wyboru profilu kształcenia (matematycznego, medycznego, językowego, biznesowego, biologicznego czy humanistycznego), mógł wyzwolić tkwiące w nim pasje. Równocześnie odkryć te nowe. Tutaj młodzi ludzie tworzą coś trwałego i mocnego - świat myśli i sprawstwa, który daje im pewność, że wszystko czego potrzebują, by zrobić krok naprzód, noszą w sobie.

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.