Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

„Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej…”. Wymowne słowa Oprah Winfrey stały się głównym zaproszeniem i myślą przewodnią przeżywanego 31 maja w bieńkowickiej placówce Szkolnego Dnia Wdzięczności.

Inicjatywa wyszła od pedagoga szkolnego Marcina Jędorowicza, a zaangażowali się w nią członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Z Sercem na dłoni”, nauczyciele i rodzice. W wydarzeniu wzięli udział podopieczni i terapeuci ze współpracujących z szkołą placówek: Domu Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach oraz Domu Świętego Karola W Kędzierzynie-Koźlu. Te dwa ośrodki od wielu lat wpierali Szkołą Podstawową w Bieńkowicach w organizacji kolejnych edycji Koncertów Galowych oraz Warsztatów Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości. Po raz pierwszy obok wcześniej wymienionych dołączył do Szkolnego Dnia Wdzięczności również Środowiskowy Dom Samopomocy w Jastrzębiu-Zdroju.

Wspólne świętowanie wdzięczności rozpoczęło się wczesnym rankiem od poczęstunku smacznymi lodami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Miłym akcentem rozpoczynającym był krótki apel w sali gimnastycznej. Rozpoczął go minirecital Justyny Galdy, która w prezentowanych piosenkach pięknie nawiązała do tematyki spotkania.

Społeczność szkolna miała również radość gościć Wolfganga Kroczka - zastępcę wójta Krzyżanowic oraz Darię Wieczorek, dyrektor GZOKSiT w Tworkowie.

Dyrektor SP Bieńkowice Martyna Marcol zwróciła uwagę na postawę wdzięczności w życiu codziennym oraz nawiązała do organizowanych w przez placówkę ważnych inicjatyw takich jak: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Szkolny Dzień Solidarności „Stop War - Wolna Ukraina”, Szkolny Dzień Świadomości Osób z Zaburzeniami ze Spectrum Autyzmu i Osób z Zespołem Downa”.

W czasie spotkania zaproszone placówki i pozostali goście otrzymali z rąk dyrektor szkoły pamiątkowe podziękowania i symboliczne upominki przygotowane przez nauczycieli - Kornelię Talik i Marcina Jędorowicza.

Po oficjalnej części rozpoczęto zabawę wypełnioną tańcami i konkurencjami sportowymi. Osoby z niepełnosprawnościami z trzech placówek zostali podzieleni wspólnie w wolontariuszami na nowe drużyny. Taka forma integracji dawała możliwość dzielenia się wdzięcznością oraz na odnowienie więzi, które zostały zburzone po trudnym czasie pandemii pomiędzy wolontariuszami i osobami z niepełnosprawnością.

Rywalizujące drużyny w czasie wykonywania skomplikowanych konkurencji mogli liczyć na doping dobrze przygotowanych i wyposażonych w kolorowe pompony kibiców z klas I-III. W chwili oddechu uczestnicy spotkania mogli spotkać się razem i częstować smakołykami przygotowanymi przez mamy wolontariuszki i radę rodziców.

Pięknym prezentem był smaczny tort przygotowany na tę okoliczność przez Anetę i Adama Wyleżołów z Piekarni i Cukierni A&A Wyleżoł w Bieńkowicach. Miłym akcentem wieńczącym spotkanie był taniec Belgijka, do którego włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszone placówki.

Organizacja tego typu inicjatyw i szeroka integracja z osobami z niepełnosprawnościami jest wartością nieocenioną w aspekcie wychowania dzieci i młodzieży.

Autor: materiał nadesłany/M. Jędorowicz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.