Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 2 czerwca 2023

O godzinie 18.06 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Odrzańską w Raciborzu. Zadaniem strażaków było usunięcie plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Powstała ona wskutek wcześniejszej kolizji.

- Sprawcą kolizji był 39-letni kierujący golfem, który zderzył się z renault kierowanym przez 43-latka. Obaj kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny

- informuje oficer prasowy KPP w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 19.53 w domu jednorodzinnym przy ulicy Wiejskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów błonkoskrzydłych. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na usunięciu niebezpiecznych owadów.

Sobota, 3 czerwca 2023

O godzinie 16.14 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Polną w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do włączenia się alarmu w czujce czadu. Po dojeździe na miejsce dokonano pomiarów. Lokal przewietrzono. W zdarzeniu, na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 23.52 przy ulicy Mariańskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o próbie podpalenia domu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się wycieraczka poza domem. Ugaszono ją, a dom sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Pomiary nie wykazały zagrożenia. Straty materialne oszacowano na kwotę 300 złotych.

- Poszkodowanym udzielono informacji

- przekazała KPP w Raciborzu.

Niedziela, 4 czerwca 2023

O godzinie 2.02 w nocy z soboty na niedzielę dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały skierowane do Budzisk, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Przystąpiono do działań, które polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru oraz kontroli komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Sprawdzono także atmosferę wewnątrz budynku. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 000 złotych. Wynikały one z pęknięcia komina. Osób poszkodowanych nie było.

Kolejne niedzielne zdarzenie miało miejsce o godzinie 9.15. Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zadysponowano do Pietrowic Wielkich na ulicę Krawiecką, gdzie w znajdującej się instytucji doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Strażaków zadysponowano w związku z brakiem wolnej karetki. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pod wskazanym adresem działania prowadzi już zespół ratownictwa medycznego. Niestety, mimo usilnych starań ratowników nie udało się uratować mężczyzny. Stwierdzono zgon.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 11.11 przy ulicy Markowickiej. Jeden zastęp PSP został zadysponowany do wyciągnięcia kota ze studzienki kanalizacyjnej.

Poniedziałek, 5 czerwca 2023

O godzinie 6.37 jeden zastęp PSP został skierowano do Łubowic na ulicę Eichendorffa. Strażackie działania polegały na usunięciu plamy substancji ropopochodnej, która powstała wskutek defektu w samochodzie ciężarowym.

Przez cały weekend strażacy prowadzili także działania związane z patrolowaniem rzeki Odry. Działanie te prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

Czytaj także

Obwodnica Raciborza. Autobus miejski przebił barierę i spadł ze skarpy [FOTO i WIDEO] 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.