Onet.pl. Raciborska badaczka ostrzega przed zagrożeniami ze strony sztucznej inteligencji

- Pokładanie zbyt dużego zaufania do systemów sztucznej inteligencji i brak umiejętności podejmowania decyzji bez ich wsparcia mogą prowadzić do skłonności samobójczych, depresji i utraty kontroli nad własnym bezpieczeństwem - uważa badaczka związana z Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu, zaznaczając, że rewolucja ma również pozytywny wymiar.
Manipulacje, dezinformacja, podsycanie napięć politycznych i uprzedzeń - to zdaniem dr Moniki Porwoł głównie zagrożenia związane z wprowadzeniem SI. Proponuje kilka rozwiązań, np. liczne programy edukacyjne, inwestowanie w przekwalifikowanie pracowników czy wielostronny dialog z udziałem m.in. świata nauki i biznesu. Automatyzacja rutynowych dotąd zadań nie zawsze musi wiązać się utratą pracy. Wręcz przeciwnie – pozwoli nam szybciej uporać się z czasochłonnymi procesami. Dr Porwoł przekonuje, że prawdopodobnie wraz z coraz większą obecnością sztucznej inteligencji w naszym życiu część zawodów zniknie, ale pojawi się więcej nowych profesji. Całość czytaj na onet.pl: Sztuczna inteligencja, czyli świat musi zwolnić? Oto przykłady szans i zagrożeń

![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)
![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany