Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 maja 202309:03

Powiat raciborski będzie miał nowego partnera

Powiat raciborski będzie miał nowego partnera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Drogi powiatów raciborskiego i nakielskiego po raz pierwszy skrzyżował wspólny partner – niemiecki powiat Elbe-Elster. Po wielu latach przyjacielskich relacji postanowiono sformalizować współpracę. Publiczne zaproszenie wystosował starosta powiatu nakielskiego Tadeusz Sobol.

Podpisanie oficjalnego partnerstwa nastąpi jesienią bieżącego roku, jednak wcześniej zaplanowano po jednym spotkaniu w każdym z powiatów, by poznać bliżej tworzące je gminy, lokalne atrakcje turystyczne, funkcjonowanie urzędów, a przede wszystkim możliwe pola do współpracy.

Przedstawiciele Powiatu Nakielskiego (wicestarosta Tomasz Miłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Osiński, dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Agnieszka Heftowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek, kierownik Pieczy Zastępczej PCPR Marzena Nowak-Olechnicka oraz Jacek Pasieka z Referatu Turystyki i Sportu) gościli w powiecie raciborskim jako pierwsi. Serdecznie przyjęci przez starostę raciborskiego Grzegorza Swobodę oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu Raciborskiego we wtorek 23 maja. Na ziemi raciborskiej pozostali do czwartku.

W tym czasie zwiedzili Starostwo Powiatowe, Zabytkową Stację Kolejki Wąskotorowej oraz Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, ruiny zamku w Tworkowie i oczywiście Zamek Piastowski w Raciborzu. Mieli również okazję wysłuchać muzyki na żywo w wykonaniu dwojga raciborskich artystów - Joanny Skowyry oraz Marka Kudera, którzy w ramach kameralnego wokalno-fortepianowego recitalu zaprezentowali utwory m.in. z ich najnowszego projektu „Tribute to Burt Bacharach”.

Dodajmy, że Powiat Nakielski zostanie drugim, po Powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim, polskim partnerem Powiatu Raciborskiego, a wyznaczone przez samorządy cele opierają się głównie na wymianie młodzieży w sferach sportu i kultury, na szeroko pojętym wsparciu i pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz na wzajemnej inspiracji rozwiązaniami, które w drugim powiecie zdały egzamin i doskonale się sprawdzają.

Autor: (SP), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 czerwca 202622:20

Warsztaty florystyczne w bibliotece na Ostrogu

Warsztaty florystyczne w bibliotece na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.