Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 maja 202308:30

Premier, poseł, prezydent otrzymali apel-petycję od mieszkańców Raciborza. Dotyczy Polskiego Ładu

Premier, poseł, prezydent otrzymali apel-petycję od mieszkańców Raciborza. Dotyczy Polskiego Ładu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
52
Reklama
Powiat:

Z treści wynika, że popierające petycję osoby chcą cofnięcia zgody na budowę "zbyt dużych i zbyt drogich w budowie i utrzymaniu" basenów przy H2Ostróg.

- Złożyłem petycję w sprawie zmiany wniosku do Polskiego Ładu w Urzędzie Miasta, w biurze pana M. Wosia oraz wysłałem listem poleconym do Kancelarii Premiera Rady Ministrów do Pana premiera Mateusza Morawieckiego. Pod tym apelem petycją podpisało się 130 osób. Kładka przez Odrę na bulwary w Raciborzu może się już w przyszłym roku budować. Potrzeba tylko zmienić wniosek do Polskiego Ładu, aby zapewnić finansowanie jej budowy. Zmienić wniosek może tylko Prezydent Raciborza, który najprawdopodobniej nie będzie chciał tego zrobić. Pomóc w tej sprawie bardzo może Rada Miasta Racibórz, cofając zgodę na budowę basenów w obecnym kształcie zbyt dużych i zbyt drogich w budowie i utrzymaniu. Jeżeli Rada Miasta cofnie zgodę na baseny w obecnym kształcie i wezwie prezydenta Dariusza Polowego, o co zresztą prosimy w tej petycji, aby on zmienił wniosek uwzględniając mniejsze baseny, ale wybudowanie kładki przez Odrę na bulwary z Polskiego Ładu, to Prezydentowi pozostanie albo złożyć wniosek o zmianę inwestycji z uwzględnieniem budowy kładki i wtedy możemy mieć tą kładkę już w przyszłym roku i baseny troszeczkę mniejsze lub nie złożyć wniosku o zmianę inwestycji i oddać 31,5 milionów złotych. Jeżeli by jednak nie zmienił prezydent Polowy tego wniosku, to znaczyłoby, że jednak kolejny raz nie słucha w ogóle mieszkańców ani nawet radnych i tak na prawdę nie dba o realne potrzeby mieszkańców i miasta. Jednak sami radni muszą tutaj bardzo dużo zrobić bez ich pomocy tego się osiągnąć nie da - napisał do nas Bogusław Siwak (na zdj.). Jako raciborski ekolog nieraz występował na forum Rady Miasta.

Treść apelu

Apel- Petycja mieszkańców Raciborza w sprawie inwestycji z Polskiego Ładu Inwestycje Strategiczne, edycja druga z promesą 31,5 mln zł na budowę basenów zewnętrznych przy H2Ostróg. Apelujemy o pilną zmianę wniosku Raciborza do Polskiego Ładu edycja druga, aby uwzględnić oprócz budowy basenu zewnętrznego niezbędnej od lat - kładki dla pieszych i rowerzystów przez Odrę na bulwary w pobliżu mostu zamkowego.

My niżej podpisani mieszkańcy Raciborza zwracamy się do Prezydenta Raciborza Dariusza Polowego oraz Rady Miasta Racibórz a także o pomoc w tej sprawie do Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego oraz do Pana Ministra Michała Wosia o podjęcie pilnych działań dotyczących zmiany wniosku Raciborza do Polskiego Ładu drugiej edycji, na który nasze miasto dostało przyznaną promesę 31.5 milionów złotych na budowę basenów zewnętrznych przy istniejącym aquaparku H2Ostróg.

Naszym zdaniem z tych pieniędzy z Polskiego Ładu należało wyremontować przede wszystkim ponad 100 (sto) miejskich budynków wielorodzinnych wymagających kapitalnego remontu - docieplić je, zrobić w nich ekologiczne ogrzewanie (i to przy problemie smogu w Raciborzu i nielegalności wg. Śląskiej Uchwały Antysmogowej ogrzewania piecami kaflowymi i starymi typami kominków od 1 stycznia 2023 roku) oraz wykonać w kilkuset mieszkaniach brakujących łazienek i ubikacji. Ubikacje w wielu mieszkaniach komunalnych należących do miasta Racibórz są tylko na klatkach schodowych jedna na kilka rodzin, których do tej pory nie ma w mieszkaniach wielu najemców wraz z rodzinami mieszkających w budynkach komunalnych będących własnością miasta Racibórz.

W takiej sytuacji Prezydent Raciborza decyduje się składać do Polskiego Ładu wniosek na budowę kolejnych basenów w Raciborzu. Te baseny to ostatnia rzecz, która powinna obecnie być budowana i to za dziesiątki milionów złotych dotacji. W Raciborzu nie ma problemów, aby się wykąpać w lecie czy nawet w zimie w krytych basenach. Za to bardzo wiele osób w Raciborzu ma problem, aby się wykąpać w mieszkaniu wynajmowanym budynkach miejskich od miasta Racibórz kwalifikujących się do kapitalnego remontu, nie ocieplonych i ogrzewanych piecami kaflowymi sprzed II wojny światowej mieszkając w uwłaczających warunkach nie mając łazienki ani ubikacji. Jeżeli jednak już rada miasta Racibórz zgodziła się poprzeć prezydencki pomysł budowy basenów zewnętrznych, kolejnych basenów w Raciborzu czyli kosztownego w budowie i utrzymaniu obiektu, który będzie użytkowany przez 3 miesiące w roku dla rekreacji kosztem likwidacji smogu i wyremontowania ponad 100 budynków wielorodzinnych miejskich do kapitalnego remontu, to uważamy, że inwestycja budowy samych basenów bez kładki dla pieszych i rowerzystów przez Odrę jest całkowitym nieporozumieniem ze szkodą dla miasta, i nas mieszkańców oraz turystów a turystyka jak wiadomo jest mocno akcentowana przez obecnego wiceprezydenta Raciborza Dawida Wacławczyka. Wiceprezydent Dawid Wacławczyk równocześnie deklaruje od lat, że jest gorącym zwolennikiem budowy kładki dla pieszych i rowerzystów przez Odrę na bulwary a co za tym idzie i na miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji OSIR. Jednodniowa oblegana kładka pontonowa w Raciborzu przez Odrę w maju 2022 roku pokazała naocznie jak ta kładka jest potrzebna.

Na moście Zamkowym nie ma od lat warunków do bezpiecznego, w ludzkich warunkach przechodzenia przez niego dla pieszych czy rowerzystów. Od lat z roku na rok przechodzenie przez most Zamkowy jest coraz bardziej niebezpieczne z uwagi na wzrastający ruch samochodowy oraz bardzo wąskie chodniki i brak ścieżki rowerowej dla pieszych. Problem ten był wielokrotnie przez lata poruszany przez mieszkańców jak i przez media. Oprócz tego, że ludzie się muszą przeciskać między sobą na wąskich chodnikach, aby przejść przez most to dodatkowo muszą przechodzić w ogromnym hałasie samochodów i kłębach spalinach zaraz obok bardzo dużego ruchu samochodów i bez jakichkolwiek barierek ochronnych. Przechodzenie przez ten most jest po prostu niebezpieczne i bardzo uciążliwe. O konieczności i potrzebie budowy kładki przez Odrę w Raciborzu na bulwary jest mowa od ok. 11 lat. Dodatkowo w tej sprawie była petycja mieszkańców z 2021 roku pod którą podpisało się ponad 1107 osób (tysiąc sto siedem osób). Tyle osób wskazywało na problem braku bezpiecznego i uciążliwego przechodzenia i przejazdu rowerami przez Most Zamkowy i wyrazili potrzebę jak najszybszej budowy kładki dla pieszych i rowerzystów przez Odrę, połączenia między dwoma dzielnicami Raciborza oraz na bulwary do Parku Zamkowego tłumnie odwiedzanego przez mieszkańców i turystów.

Dlatego byliśmy zaskoczeni po sesji nadzwyczajnej rady miasta Racibórz z 8 marca br. gdy dowiedzieliśmy się, że rada miasta uległa prezydentowi Raciborza Dariuszowi Polowemu i zamiast domagać się od prezydenta Dariusza Polowego przesunięcia tych środków na remonty budynków miejskich w tragicznym stanie to pozwoliła na budowę kolejnych basenów w Raciborzu (o które nikt oficjalnie nie prosił) i to bez niezbędnej kładki przez Odrę. Nieprawdą jest, że teraz już nic zrobić w tej sprawie nie można, bo został ogłoszony przetarg na budowę basenów i, że jest już za późno. Od grudnia 2022 roku jest możliwość składania do Polskiego Ładu wniosku o zmianę inwestycji. Uważamy, że jeżeli już ma być budowany kosztowny obiekt rozrywkowy baseny to powinien on być budowany wyłącznie razem z równoczesnym wybudowaniem kładki pieszorowerowej jako bezpieczne i komfortowe dojście do tych basenów które mają być ulokowane zaraz w sąsiedztwie parku zamkowego. Gdyby prezydent Raciborza Dariusz Polowy naprawdę jak deklaruje myślał o mieszkańcach to nie budowałby basenów, ale remontował budynki miejskie likwidował smog i na to złożył wniosek do Polskiego Ładu co było jednym z kilkudziesięciu obszarów możliwych na złożenie wniosku do Polskiego Ładu. Gdyby prezydent Raciborza Dariusz Polowy dbał o dobro, bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców to jeżeli już zdecydował się jednak złożyć wniosek do Polskiego Ładu na budowę kolejnych basenów to złożyłby go uwzględniając w tym wniosku do Polskiego Ładu wraz z budową kładki przez Odrę – bezpiecznego dojścia do tłumnie odwiedzanego parku Zamkowego i OSIRu czyli istniejącego aquaparku H2Ostróg i zarazem tych nowych basenów. O budowę kładki przez Odrę prosiła także inna grupa mieszkańców Raciborza w 2019 roku we wniosku do Budżetu Obywatelskiego, czyli w pierwszym roku urzędowania prezydenta Raciborza Dariusza Polowego niestety także bezskutecznie. Dla przypomnienia basen zewnętrzy mamy od lat w dzielnicy Obora. Niestety kolejny raz prezydent Dariusz Polowy pokazał, że nie słucha głosu mieszkańców i wcale nie bierze pod uwagę do czego doprowadzi gdy powstaną baseny bez kładki – do jeszcze większego problemu bezpieczeństwa i problemów przy przechodzeniu przez Most Zamkowy.

Pozwolenie na wybudowanie basenów bez kładki spowoduje jeszcze większy ruch samochodów, pieszych i rowerzystów na Moście Zamkowym w okresie otwarcia basenów a co za tym jeszcze większe niebezpieczeństwo i wzrost uciążliwości, które i tak są już obecnie bardzo duże. Nie można tak krótkowzrocznie myśleć i do tego dopuścić i ten błąd należy jak najszybciej naprawić, skoro dalej jest taka możliwość. Poza tym kolejna okazja dotacji na kilkanaście milionów złotych na nową kładkę może się długo nie nadarzyć i jeżeli ta kładka nie powstanie teraz z tych 31,5 mln zł z Polskiego Ładu to może nie powstać przez kolejne długie lata. Wszystko to przy potrzebach na ok 200 mln zł, aby wyremontować ponad 100 (sto) miejskich budynków komunalnych, które są do kapitalnego remontu i fatalnych warunkach w jakich mieszka wielu Raciborzan w tych budynkach.

W tej sytuacji apelujemy do prezydenta Dariusza Polowego oraz Rady Miasta Racibórz o pilne anulowanie ogłoszonego przetargu na nowe baseny, i złożenie wniosku o zmianę inwestycji do Polskiego Ładu druga edycja ( korekta była możliwa, ale przed ogłoszeniem przetargu) i uwzględnienie budowy mniejszych basenów wraz budową kładki przez Odrę na bulwary z Polskiego Ładu w edycji drugiej. Uważamy, że obecny projekt basenów za 35 milionów jest przeskalowany i stanowczo za duży i za drogi. Uważamy, że jeżeli mają już być budowane kolejne baseny jak chce prezydent Dariusz Polowy, kosztem remontów budynków miejskich, to wystarczy dużo mniejszy basen jedno lub dwu nieckowy za o wiele mniejsze pieniądze a za resztę z tych 31,5 milionów z Polskiego Ładu wybudować niezbędną kładkę dla pieszych i rowerzystów przez Odrę na Bulwary do parku Zamkowego. Program Polski Ład jak wspomnieliśmy od grudnia 2022 roku bez problemu dopuszcza zmianę już złożonego wniosku w tym na budowę tego typu obiektu jak kładki przez rzeki oraz zmianę wniosku na obecnym etapie. Należy tylko anulować przetarg na te baseny. Równocześnie nie zgadzamy się na likwidację istniejących co najmniej dwóch z trzech kortów tenisowych pod te zbyt duże monumentalnej wielkości baseny. Będzie to ze szkodą dla wielu tenisistów, którzy korzystają z tych kortów od lat, tylko po to, aby powstał za duży i za drogi kompleks kolejnych basenów w Raciborzu.

Powyższa możliwość zmiany raciborskiego wniosku do drugiej edycji Polskiego Ładu jest dalej realna i naszym zdaniem należy z niej jak najszybciej skorzystać. CAŁOŚĆ DOKUMENTU

Autor: list do redakcji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (52)

Gość (IP: 46.204.*.129) 22 maja 202308:39
Siwak, zapomniałeś jeszcze wysłać petycję do papieża Franciszks
Gość (IP: 45.128.*.134) 22 maja 202308:51
XDDDD to petycja od Bogusia a nie od mieszkańców
Gość (IP: 37.28.*.230) 22 maja 202308:57
Rozbudowa H2O vs kładka nad Odrą za jakieś chore pieniądze. Przecież są mosty i kładka. Nikt nie musi się przeprawiać przed Odrę wpław.
Gość (IP: 94.254.*.83) 22 maja 202309:00
37.28*230 Dariusz pakuj powoli manatki. Nie reprezentujesz mieszkańców Raciborza tylko swoje zachcianki na których masz nadzieje się dostać kolejny raz na stołek.
Gość (IP: 146.70.*.61) 22 maja 202318:59
Z czego żyje ten gość? Już jeden tekst usuneliscie. Z renty czy kasy zewnętrznej?
Reklama
Gość (IP: 5.187.*.148) 22 maja 202308:48
Siwak razem z hamulcowymi z rady miasta od Lenka i Szukalskiej jak zwykle chcą zablokować inwestycję dla raciborzan.
Gość (IP: 94.254.*.58) 22 maja 202308:58
Polowy blokuje powstaje kładki i chce budować baseny jego wymysł kosztem mieszkańców Raciborza. Wyżej widać, że trole już w akcji szkodzenia Raciborzowi.
Gość (IP: 195.66.*.10) 22 maja 202309:06
Może szkodliwy jest wymysł budowy, kosztem mieszkańców kładki pomiędzy obecną kładką a mostem.
Gość (IP: 91.195.*.236) 22 maja 202309:05
Pan Bogusław ma rację. Z kładki będzie korzystać całe miasto. Z basenu ograniczona jego część. Jak"zabity" jest most zamkowy widać każdego dnia. To staje się już powoli niebezpieczne. A baseny... Jakby było ich mało w mieście. W najbliższej okolicy też jest ich całkiem sporo. To inwestycja, którą warto przesunąć w czasie.
Gość (IP: 45.151.*.146) 23 maja 202307:47
No tak najlepiej na basen wysłać do Tworkowa albo jeszcze gdzieś, ale kładeczkę pod sam nos sobie postawić to super. Uważam że i jedna i druga sprawa jest potrzebna, jak wiele różnych poruszonych, gdyby Pan Lenki zrobił robotę jak trzeba to basen byłby na miarę Raciborza. Teraz mamy przystań z której tak środowisko kajakowe potrzebowało a użytkowane jest jak na zbawienie, basen który nie spełniał wymogów i tym podobne inwestycje. Ludzie przestańcie bronić swoich ekip, a zacznijcie racjonalnie myśleć. Zachowuje się się jak stado baranów które bezmyślnie biegnie tam gdzie wilk zapędzi.
Reklama
Reklama
Gość (IP: 45.151.*.128) 22 maja 202309:07
Polowy najpierw musi znaleźć jakieś 9 mln żeby wybudować te baseny,bo chłop źle to wyliczył i dostał od Morawieckiego tyle kasy o ile wnioskował czyli zabrakło mu jakieś min.9 mln!Przetarg mógł już ogłosić w zeszłym roku mogło być taniej niż teraz!!!
Gość (IP: 78.31.*.34) 22 maja 202309:21
Piesi nie potrzebują ścieżki rowerowej, na rowerach można jezdnią jechać prawidłowo
Gość (IP: 5.173.*.72) 22 maja 202309:39
Ta kładka będzie wspóldzielna więc po niej będą jezdzili i rowerzysta i chodzili piesi. Kładka jest bardzo potrzebna. Polowy szkodzi od lat i powinien jak najszybciej zostać pozbawiony władzy.
Gość (IP: 94.254.*.199) 22 maja 202309:26
Kładka łącząca centrum miasta z zamkiem i całym ostrogiem jest bardzo konieczna. Teraz jedynym połączeniem jest wąski chodnik na moście.
Gość (IP: 208.127.*.115) 22 maja 202310:00
130 osób! Emerytów, którzy nigdy nie pójdą na te baseny bo to już nie ten wiek... Ten Pan Siwak ewidentnie potrzebuje pomocy, szkoda tylko negatywnego wizerunku miasta...
Reklama
Gość (IP: 89.151.*.138) 22 maja 202318:59
Spokojnie, ten świstek papieru od garstki emerytów od razu trafi do kosza, nikt nie będzie się przejmował takimi głupotami xD
Gość (IP: 46.134.*.57) 22 maja 202310:19
Widać, że facet jest oderwany od rzeczywistości jak Szukalska czy Labus. Kładka nad Odrą to świetny pomysł, zresztą Wacławczyka sprzed lat, ale uzgodnienia z Wodami Polskimi to kwestia 2-3 lat, inwestycja kolejne 2, a chłop pisze o tym jakby mieli ze śwagrem to z trzech desek zrobić i postawić po szychcie…
Gość (IP: 94.254.*.9) 22 maja 202310:36
Dariusz miał 4 lata i miał w 4 literach budowę kładki. Kładki z Polskiego Ładu właśnie są budowane w wielu polskich miastach nawet w Katowicach. Darek nie nadajesz się na prezydenta taki jest fakt. Zostaw już to umęczone miasto w spokoju. Z tymi basenami i ich potrzebą budowania trafiłeś jak kulą w płot.
Gość (IP: 5.173.*.185) 22 maja 202310:29
Za Polowego nic się nie da. Dawid Wacławczyk został wice i nic chłopina poza bezsendownym parkiem kulturowym nie potrafi zrobić w sprawie kładki. Przecież Polowemu nie podskoczy bo go zaraz zwolni. Polowy jak widać wszystko robi to co nie potrzeba tylko nie kładkę, która już dawno by była gdyby byli inni prezydenci zamiast tych obecnych. Budowa tych basenów to pomysł Polowego kolejny zresztą beznadziejny. Polowy zajmij się budową kładki a nie basenów.
Gość (IP: 208.127.*.115) 22 maja 202310:45
Kończ waść, Panie Siwak...
Reklama
Reklama
Gość (IP: 5.173.*.247) 22 maja 202310:53
Dariusz przestań już .
Gość (IP: 94.254.*.183) 22 maja 202311:06
A czego się dziwicie. Po Polowym nie można się spodziewać nic dobrego. Kładkę powinien wybudować. Uważam, że budowanie któryś z kolei basenów w Raciborzu to jakiś żart. Wstyd, że też w Warszawie na piąte baseny w Raciborzu dają pieniądze lekką rączką.
Gość (IP: 94.254.*.8) 22 maja 202311:18
Polowy żyje z 17 tyś miesięcznie z naszych podatków i w dodatku ma za nic prośby mieszkańców i ich potrzeby. Polowego należy odesłać tam gdzie jego miejsce do drukarni aby przestał szkodzić.
Gość (IP: 94.254.*.238) 22 maja 202311:31
Oczywiście, że to kładka powinna być budowana a nie baseny. Niech Polowy zobaczy jak mieszkają ludzie w Raciborzu w jakich warunkach. Dobrze, że premier się dowie na co chce zmarnotrawić pieniądze rządowe Polowy.
Gość (IP: 5.173.*.76) 22 maja 202311:35
Prezydent Polowy nie korzysta z mostu więc po co mu kładka? Nie interesuje go co się dzieje na tym moście. A co z Basenem na Oborze? Takie bogate miasto mamy żeby kolejne baseny budować? Na tym ma polegać WIELKI RACIBÓRZ?
Reklama
Gość (IP: 46.204.*.117) 22 maja 202312:09
Na jakiej podstawie p Siwak jest nazywany ekologiem i to raciborskim ? Na dzisiaj jest adwokatem ponad 100 0sób które chcą decydować o losie tysięcy mieszkańców.
Gość (IP: 94.254.*.82) 22 maja 202312:51
Jak na razie to prezydent Polowy jednoosobowo narzuca całemu miastu co ma być a co nie. I te jego co ma być jest zwyczajnie bezmyślne. Nie basenów nam potrzeba. Z tych pieniędzy powinnien powstać mostek nad Odrą. Tylko ostatni ignorant będzie twierdził, że przeprawa tylko dla pieszych i rowerzystów jest niepotrzebna.
Gość (IP: 88.156.*.110) 22 maja 202316:37
Przeprawa dla pieszych i rowerzystów jest od dawna wystarczy korzystać !! po co druga 100 metrów dalej lub bliżej zależy z którego kierunku się patrzy!! Jak dla mnie dalej bo nie będą łaził z ul. Pocztowej na Bosacką przez kładkę skoro przez most ma bliżej!!
Gość (IP: 83.4.*.186) 22 maja 202312:20
Boguś pisze listy, a potem płodzi komentarze pochwalne pod jego publikacją. To się powinno leczyć.
Gość (IP: 94.254.*.174) 22 maja 202312:27
Trole drukarza piszą dziś komentarze, że aż klawiatura się im grzeje. Fakty są takie, że jak odwołamy szkodnika to i może będzie mniejszy hejt w internecie i w końcu doczekamy się kładki.
Reklama
Reklama
Gość (IP: 89.151.*.138) 22 maja 202319:01
Takimi komentarzami sam hejtujesz, hipokryto ;)
Gość (IP: 46.204.*.117) 22 maja 202313:00
Gosciu widzi że w Raciborzu jest olewany słusznie czy nie to zalezy kto to ocenia. Postanowił zaistnieć, napisał list podcinajac RM i prezydenta. Adresaci listów muszą coś z tym zrobić czyli odeślą listy do Raciborza celem " wyjaśnienia" Tak kończą " doniesienia"
Gość (IP: 5.173.*.94) 22 maja 202313:29
To Polowy próbuje zaistnieć na tych basenach. Myśli, że wczołga się na tych basenach na kolejną kadencję traktując przez 4 lata mieszkańców poniżej krytyki i odmawiając im wszystkiego o co go prosili
Gość (IP: 188.146.*.228) 22 maja 202313:34
Chyba dostali udaru ze słońca na tych bulwarach macie 2 mosty ile jeszcze . Budować baseny bo to jest potrzebne dla młodych a nie ciągle coś dla emerytów mają już 2 tężnie porażka
Gość (IP: 78.31.*.154) 22 maja 202314:03
Nic dodać nic ująć. Teraz tylko czekać co zrobi rada miasta. Byłoby dobrze, żeby przestali dawać Polowemu zgody na takie projekty jak te jego baseny. Najwyższy czas na wybudowanie tej kładki. Trzymam kciuki za powodzenie skoro Polowy spartolił.
Reklama
Gość (IP: 78.31.*.154) 22 maja 202314:13
Jakie baseny. Mało masz basenów w Raciborzu? Skasować te baseny najlepiej.
Gość (IP: 94.254.*.181) 22 maja 202315:52
Wiadomo kto inicjuje te hejty przeciwko cennym inicjatywom mieszkańców. Typ z pod ciemnej gwiazdy musi odejść.
Gość (IP: 5.173.*.188) 22 maja 202316:57
Hejter IP: 5.184.*.189 z grupy typa z pod ciemnej gwiazdy się odezwał.
Gość (IP: 46.204.*.42) 22 maja 202321:46
Skoro Redakcja nas poinformowała o listach p Siwaka to chyba nas poinformuje o losie tej korespondencji. Listy z Warszawy wrócą na Batorego bo taka jest kolejnośc i to w UM temat się rozegra. Jestem ciekawy jak mieszkaniec zostanie potraktowany. Uderzył we wszystkich, w mieszkańców też za wyjątkiem tych stu ileś.
Gość (IP: 5.173.*.71) 23 maja 202306:23
Ch.Z Ty byś nie był sobą gdybyś takich komentarzy nie pisał zakłamanych. Ale złośliwość i patrzenie tylko na siebie Ci na to nie pozwala. Szkodzisz temu miastu Twoimi komentarzami od lat. Czemu tym razem się nie podpisaleś ? Nie interesuje Cię, w jakich warunkach mieszkają mieszkańcy i że kładka jest potrzebna i może szybko powstać. Ty musisz stale atakować ze szkodą dla tego miasta. Basen jeżeli wybudować mniejszy w przyszłości można go zawsze w każdej chwili rozbudować. I nic tu nie stoi na przeszkodzie. Kładkę może się budować w przyszłym roku bo wszystkie uzgodnienia z RZGW już leżą od lat co do parametrów tej kładki i tylko brak na nią pieniędzy bo jest celowo pomijana. Trzymam Cię CH.Z za słowo, bo tak zrozumiałem, że jak kiedykolwiek ta kładka powstanie to Twoja noga na niej nie postanie.
Reklama
Reklama
Gość (IP: 5.173.*.71) 23 maja 202306:37
Ch.Z to Ty stale uderzasz i tym razem uderzyłeś w mieszkańców i to miasto Wolisz promować wydawanie 44 mln zł na kolejne tak naprawdę w obecnej skomplikowanej sytuacji kolejne niepotrzebne baseny w Raciborzu niż aby remontować budynki w katastrofalnym stanie i aby wybudować tak oczekiwaną kładkę od lat. Podobnie atakowałeś ochronienie terenu zielonego na Ogrodowej za zaledwie 2.6 mln zł bo uważasz, że Ty masz zawsze rację. Nie interesuje Cię, że prezydent Polowy wbrew uchwałą rady miasta kontynuuje budowę lodowiska ze stratą dla miasta. Przeczytaj sobie załączniki jak ludzie się domagają tej kładki i przestań pisać o atakowaniu wszystkich mieszkańców. Ci mieszkańcy będą bardzo zadowoleni jak powstanie ta kładka, że będą mogli na reszcie z niej skorzystać. A jest okazja na szybką ścieżkę jej realizacji.
Gość (IP: 46.204.*.42) 23 maja 202309:32
Jest coś takiego jak demokratycznie wybrana władza i to Ona decyduje a nie ja albo ty. Nie wciskaj mi że jestem przeciwnikiem " kładki" i nie bój się, nie będe korzystać. Jeżeli jesteś " darem niebios " tego miasta to startuj na prezydenta. Skoro masz takie poparcie to będzie to tylko formalnośc. Na razie jesteś tylko mieszkańcem jak ja. Róznica między nami taka że ja żyję i przeszkadzam innym. Ty nie potrafisz zadbać o siebie samego a chcesz innym ustawiać życie. jestem ciekawy jak zostaniesz "demokratycznie " potraktowany.
Gość (IP: 46.204.*.42) 23 maja 202309:37
Poprawka " żyje i nie przeszkadzam żyć innym"
Gość (IP: 5.173.*.71) 23 maja 202309:44
Przeszkadzasz innym bo atakujesz każda potrzebną i dobrą inicjatywę społeczną. Nie dajesz żyć innym w ten sposób. Krytykowałeś park na Ogrodowej nie stać Cię aby poprzeć potrzebę budowy kładki mimo, ze też jej oczekujesz.
Gość (IP: 46.204.*.117) 23 maja 202313:12
Popieram budowę przejścia przez Odrę przy moście co ty wyśmiałeś. Nie potrzebuje kładki ani przejścia, nie potrzebuję szkól, przedszkoli, basenów i całej reszty. Popieram aby coś takiego było bo potrzebują tego inni. Inaczej miasto widzi taki co nie pracuje i ma pod nosem sklep a inaczej to samo miasto widzą ci którzy pracują i oczekują czegoś wiecej niż siedzenia pod drzewami. Gościu co mieszka blisko pl Długosza napisał list do UM bo ma problem z parkowaniem , ty chcesz mu na placu zrobić zieleń. Przekonaj go aby sprzedał auto.
Reklama
Gość (IP: 5.173.*.71) 23 maja 202315:24
Ale Ty też chcesz zielonego placu Długosza. Z Polskiego ładu oprócz kładki można byłoby zrobić podziemne parkingi na placu Długosza a na górze zieleń lub zrobić i to bardziej realna opcja parking wielopoziomowy ale w innym miejscu i uwolnić plac Długosza od samochodów czego wiele osób z Piwnej chce bo sami to mówili. A odnośnie tego listu o którym wspominasz w sprawie że gość nie ma gdzie parkować i napisał list to bardzo krótkowzrocznie myśli. Prezydent chce sprzedać i zabudować ten plac a wtedy ten gość z pewnością już na placu Długosza nigdy nie zaparkuje więcej . Tak się może skończyć krótkowzroczne myślenie o swoim parkingu i o swoim samochodzie. Zresztą przy takich potrzebach remontowych budynków miejskich budowanie parkingu wielopoziomowego i na to pozyskiwanie pieniędzy było by znowu nie w tej kolejności kosztem tych remontów. Ten Pan powinien się martwić że plac Długosza może zostać sprzedany i zabudowany. No ale on myśli
Gość (IP: 5.173.*.66) 23 maja 202318:47
Panie CH.Z.skoncz waść...rusz tyłek na spacer bo hemoroidów dostaniesz i ciśnienie,,żyłka Ci pęknie i będziesz miał pampersy... Oczy również już męczą się od tego "pudelka.." skończ waść z tymi komentarzami na każdy temat..filozof ia niekorzystnie już wpływa na twoją zwapniona mózgownicę...zajmij się pan przyroda,ptaków posłuchaj zagraj w szachy. a nie "truj stale na forum..
Gość (IP: 37.248.*.61) 23 maja 202320:30
Po co te debilne komentarze, wystarczy egzekwować prawo i na chodnikach mostu nie będzie rowerzystów. Kładka już jest i nie ma potrzeby słuchać jakiegoś nawiedzonego faceta, ten facet nie ma żadnego mandatu ,aby reprezentować mieszkańców raczej potrzebna jest temu człowiekowi pomoc .Baseny budować, plac. Długosza zabudować niech nasze miasto się rozwija .
Gość (IP: 5.173.*.71) 24 maja 202309:41
Panie Dariuszu to Pan potrzebujesz pomocy. Nie masz Pan zgody społecznej na sprzedaż i zabudowę placu Długosza. Te Pana mega baseny są tylko po to aby jak Pan myśli utrzymał władzę w Raciborzu. Szkodzi Pan od lat temu miastu. Skoro uważa, Pan, że kładka jest niepotrzebna to kolejna oznaka, że nie reprezentuje Pan absolutnie mieszkańców Panie Dariuszu. Kontynuowanie budowy lodowiska wbrew woli rady miasta co jest w istocie robione jest wbrew uchwałą i woli rady miasta. Wpadł Pan w Panike ? Boi się, że radni zablokują budowę Pana pomnika tych tak naprawdę zbędnych basenów? Jak już wystarczy wybudowac jeden basen ale z budową kładki. Kiedy się Pan zajmie remontami budynków miejskich? Bo ludzie mieszkają w tragicznych warunkach a Pan zamiast na ich remonty pozyskuje pieniadze na baseny ?
Gość (IP: 37.248.*.131) 24 maja 202316:29
Budować baseny , zabudować plac Długosza nie słuchać teatrzyków nieudaczników.Budowac jeszcze raz budować bo potrzebne są dla młodych mieszkania.
Reklama
Reklama
Gość (IP: 37.248.*.131) 24 maja 202320:46
Tetryków
Gość (IP: 94.254.*.63) 25 maja 202307:20
Tylko odsunięcie Polowego i paru radnych od stołków może uratować plac Długosza. Polowy to największa pomyłka dla Raciborza. Kiedy kładka Panie NIC SIĘ NIE DA. Jej oczekują ludzie Panie Polowy.

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202310:06

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć zdarzeń. Działania prowadzono w Babicach, Pawłowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Aktualności27 maja 202318:18

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO]

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konno, w bryczce i pieszo - parafianie z Raciborza-Brzezia wzięli dziś, 27.05., udział w dorocznej procesji na św. Urbana.

red.
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak
Aktualności27 maja 202313:38

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO]

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Do jutra popołudnia na zamku w Raciborzu potrwa czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. Przygotowano szereg atrakcji, a w krótkim spacerze wideo omawia je współorganizator Maciek Musioł.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202311:14

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO]

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Tworków, Bolesław, Owsiszcze i czeska Hać – wierni tych czterech wspólnot pielgrzymowali dziś, w Zielone Świątki, na Urbanek.

red.
Sport27 maja 202321:49

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO]

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie na boisku w Chałupkach miejscowy Kolejarz podejmował LKS Pawłów. Sytuacja obu ekip w tabeli A klasy zdawała się sugerować, że faworytem były Chałupki. Przebieg spotkania, w którym nie brakowało ciekawych akcji, strzałów, bramkarskich parad oraz kilku kontrowersji pokazał, że niżej notowany nie zawsze musi być na przegranej pozycji.

(greh)
Reklama
Aktualności27 maja 202318:09

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO]

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Tradycyjnie jak co roku dziś, 27 maja, w Kobyli w gminie Kornowac odbyła się procesja ku czci świętego Urbana z błogosławieństwem pól. Święty Urban jest patronem rolników, jak mawiają patronem od gradobicia i ognia.

red.
Aktualności27 maja 202313:56

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO]

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zapoczątkowane przez śp. Jurka Wiśniewskiego okazuje się nadzwyczaj żywotne.

red., fot. w, Jan Ptak
Sport27 maja 202313:47

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO]

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzecią edycję pływackiej imprezy, organizowanej przez ratusz, SP 15 oraz MKS SMS Victoria Racibórz, można było śledzić dziś, 27.05., w H2Ostróg.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202313:30

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO]

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Blisko stu cyklistów wzięło dziś, 27.05., udział w polsko-czeskim rajdzie po gminie Kornowac. Jednym z przystanków była wieża widokowa w Pogrzebieniu, gdzie powstanie miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

red.
Reklama
Sport26 maja 202306:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.