Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 maja 202317:35

Miasto nagrodziło raciborskich sportowców

Miasto nagrodziło raciborskich sportowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 4, 8 i 16 maja. Przyznane nagrody finansowe mają na celu wspieranie dalszego rozwoju sportowego, a także są wyrazem uznania ze strony samorządu dla raciborskich atletów.

Nagrody finansowane z miejskiej kasy dla raciborskich sportowców, przyznane za wybitne osiągnięcia w 2022 r., wręczył prezydent Dariusz Polowy. Odbyło się 4, 8 i 16 maja. Przyznane nagrody finansowe mają na celu wspieranie dalszego rozwoju sportowego, a także są wyrazem uznania ze strony samorządu dla raciborskich atletów.

Ponad pięćdziesięciu laureatów

Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięte wyniki sportowe, wkład w proces szkolenia służący osiąganiu wysokich wyników sportowych i inne osiągnięcia w działalności sportowej w 2022 r. w bieżącym roku odebrało 53 medalistów Mistrzostw Polski w 9 dyscyplinach sportowych, 13 trenerów i 2 osoby działające na rzecz rozwoju sportu w Raciborzu.

Największy sukces sportowy w 2022 r. odniósł Sebastian Jezierzański. Zawodnik LKS Dąb Brzeźnica zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Punktowane miejsce zdobył na tej imprezie również Patryk Ołenczyn. Patrycja Sperka zawodniczka MKZ Unia Racibórz wywalczyła punktowane miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek w zapasach kobiet, a Kamil Czarnecki z tego samego klubu punktował na Mistrzostwach Europy U – 23 w zapasach w stylu klasycznym.

Nagrody wręczone

Wręczenie nagród zawodnikom i trenerom Łamatora Racibórz było ostatnim akcentem uhonorowania raciborskich sportowców, trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wśród młodych zawodników brazylijskiego ju-jitsu było 7 medalistów Mistrzostw Polski. Nagrodzeni zostali również dwaj trenerzy. Prezydent odwiedził sportowców w hali sportowej na ulicy Chełmońskiego, gdzie na co dzień trenują.

Wcześniej 4 maja br. prezydent odwiedził zapaśników Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz w obiekcie sportowym na Placu Jagiełły. Za sukcesy sportowe – medale wywalczone na Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nagrodę odebrało 20 sportowców. Prezydent nagrodził również 7 trenerów tej olimpijskiej dyscypliny sportu.

Tego samego dnia wczesnym popołudniem na przystani przy „starych” bulwarach nadodrzańskich nagrody odebrali medaliści Mistrzostw Polski w SUP – stand up paddle. Popularność tej dyscypliny sportu stale rośnie, a Racibórz jest gospodarzem zawodów Odra SUP CUP, wpisanych do kalendarza imprez Związku Sportowego SUP (3 – 4 września 2023 r.).

Zapaśników stylu wolnego, dziewczęta rywalizujące w zapasach kobiet, lekkoatletów, pływaków, zawodników uprawiających japońską szermierkę IAIDO, ratownictwo wodne, a także taniec sportowy na poziomie mistrzowskim Prezydent gościł w urzędzie miasta w dniu 8 maja. Tego dnia nagrody odebrało także 4 trenerów i dwie osoby za osiągnięcia w działalności sportowej.

Prawie 40 tys. zł na nagrody

Łączna kwota przeznaczona na nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu wyniosła 39.300,00 zł. Laureaci otrzymali także pamiątkowy dyplom od włodarza miasta z wyrazami uznania za wytrwałość i ambicję sportową. Podczas spotkań ze sportowcami prezydent osobiście pogratulował laureatom wyników i podkreślał jak ważna jest dyscyplina oraz samozaparcie w dążeniu do osiągnięcia celów.

Miasto postanowiło w szczególny sposób wyróżnić i wesprzeć w dalszym rozwoju sportowców, którzy wyróżniają się na arenach krajowych i międzynarodowych. Sportowymi ambasadorami Raciborza są Justyna Święty-Erstic (lekkoatletyka) i Jakub Ciesielski (taniec towarzyski). Do tego grona wkrótce dołączy Sebastian Jezierzański.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.