Mistrzyni komedii kryminalnych Marta Matyszczak w bibliotece na Ostrogu

W minionym tygodniu raciborskiej biblioteka obchodziła Tydzień Bibliotek ,,Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!’’. Z tej okazji Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu gościł Martę Matyszczak - dziennikarkę, pisarkę, scenarzystkę i blogerkę. Największą popularność przyniosła jej seria humorystycznych kryminałów pt. „Kryminały pod psem” oraz „Kryminały z pazurem”.
Spotkanie prowadziła Jolanta Sienkiewicz – bibliotekarka z Filii nr 2 Ostróg.
Marta Matyszczak opowiedziała o pisaniu, skąd się wzięła ta pasja i skąd czerpie inspiracje do ciągłego rozwoju i tworzenia kolejnych powieści. Pojawiły się także pytania o najnowszą książkę pt. ,,Cieszyn prowadzi śledztwo’’ oraz o czeskie anegdoty językowe, które licznie pojawiają się w dziełach autorki.
Pisarka opowiedziała o miejscach, które wybiera do swojej powieści i jak wygląda ten proces. Wspomniała także o tym jak tworzy tytuły swoich książek. Nie zabrakło historii z młodszych lat – pracy za granicą, poznawaniu nowych ludzi, kultur i zwyczajów. Autorka opowiadała o swojej pasji do podróżowania i planowania wycieczek.
Razem z Martą Matyszczak biblioteka gościła jej ukochanego pieska Gacka, który skradł całe spotkanie, czekając na odpowiedni moment, by wskoczyć na kanapę i przytulić się do swojej właścicielki. Autorka jest miłośniczką zwierząt dlatego nie mogło zabraknąć pytań o nie, m.in. jak funkcjonują gdy pisarka tworzy nową powieść, albo czy weterynaria byłaby sposobem na życie gdyby nie pisanie.
Autorka wspomniała o swoich wizytach w bibliotece przy ulicy Kasprowicza w 2013 roku, kiedy prowadziła spotkania z cyklu ,,Ze zbrodnią w tle’’.
Na koniec był czas na chwilę rozmowy, autografy i zdjęcia z autorką. Dziękujemy za udział w spotkaniu!
















![Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763202752img-0271-.jpg)
![Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176319159755-905283-.jpg)



![Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763243215zdjecie-whatsapp-2025-11-15-o-21-58-46-726ed0bb-.jpg)





![KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763224737gre01698-.jpg)



![Historyczne wieczory na Zamku Piastowskim z kompletem publiczności [FOTO i WIDEO] Historyczne wieczory na Zamku Piastowskim z kompletem publiczności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763208157581924683-1287564746749387-1374047962376769774-n-.jpg)






![Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763370901zdjecie-whatsapp-2025-11-16-o-15-15-04-e80997fa-.jpg)





![Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763371803photo-53-of-466-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany