Raport 998. Dacia i skoda zderzyły się w Babicach

Od wtorku, 2 maja, raciborscy strażacy odnotowali dwie interwencje. Jedna dotyczyła pomocy w zbiórce martwego ptactwa, druga zdarzenia drogowego. W obu przypadkach działania prowadzono w Babicach.
We wtorek, 2 maja, o godzinie 9.58 odnotowano interwencję w Babicach przy ulicy Rybackiej, na terenie rezerwatu przyrody Łężczok. Raciborscy strażacy zostali skierowani do pomocy pracownikom Nadleśnictwa w zbiórce padłych ptaków. Działania straży polegały na kontroli w wykorzystaniem łodzi wysp lęgowych na poszczególnych akwenach. Działania trwały prawie pięć godzin. Zebrano 16 worków padłych ptaków.
Z kolei dziś, 4 maja, o godzinie 6.38 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Babicach na ulicy Rudzkiej. Na miejsce skierowano strażaków i policję. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zderzyły się dwa pojazdy: dacia i skoda. W obu podróżowały łącznie cztery osoby, które o własnych siłach opuściły pojazdy. Ustalono także, że dacia znajdowała się w przydrożnym rowie, z kolei skoda na pasie jezdni. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji wycieków, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialna oszacowano na kwotę 30 000 złotych.
- Sprawcą zdarzenia był 35-letni kierujący skodą, z kolei poszkodowany do 26-latek z dacii. Obaj kierujący byli trzeźwi, kierującego skodą ukarano mandatem karnym. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję
- informuje KPP w Raciborzu.




![Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1668335352tauron-dystrybucja-5-.jpg)





![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)


![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)






























![A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776717470photo-49-z-50-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany