Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 maja 202311:10

Raport 998. Czad zaatakował przy Kozielskiej

Raport 998. Czad zaatakował przy Kozielskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czternaście interwencji odnotowali do tej pory podczas długiego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Większość z nich dotyczyła alarmów z domowych czujek tlenku węgla.

Piątek, 28 kwietnia 2023

O godzinie 8.57 jeden zastęp PSP wyposażony w łódź został zadysponowany do Babic na ulicę Rybacką na teren Rezerwatu Przyrody Łężczok. Strażackie działania na miejscu polegały na kontroli wysepek lęgowych oraz zebraniu martwych ptaków. Działania prowadzono w związku z wirusem ptasiej grypy. Trwały prawie 3,5 godziny.

Sobota, 29 kwietnia 2023

O godzinie 16.21 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Eichendorffa w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki gazu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zgłaszająca opuściła lokal przed przybyciem strażaków, nie wymagała pomocy medycznej. Działania na miejscu zdarzenia polegały na dokonaniu pomiarów przy pomocy detektorów wielogazowych. Te nie potwierdziły jednak obecności tlenku węgla lub innych gazów.

Podobną interwencję odnotowano tego samego dnia, w tym samym budynku o godzinie 17.23. Zgłoszenie dotyczyło wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że osoba zamieszkująca lokal wyszła na zewnątrz, uprzednio otwierając okno. Mieszkanie było już więc przewietrzone. Strażacy dokonali pomiarów, które nie wykazały obecności tlenku węgla. Z racji braku zagrożenia zastęp wrócił do bazy.

Niedziela, 30 kwietnia 2023

O godzinie 13.24 jeden zastęp PSP został zadysponowany na raciborski Rynek. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o pożarze kartonów i papierów składowanych przy jednym z tamtejszych śmietników. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu pożaru. Strat materialnych nie odnotowano.

Poniedziałek, 1 maja 2023

Pierwsza poniedziałkowa interwencja została odnotowana o godzinie 3.10 przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o alarmie z domowego czujnika tlenku węgla. Na wyświetlaczu miała widnieć wartość 80 PPM. W lokalu znajdowało się siedem osób, które bezpiecznie opuściło mieszkanie przed przybyciem strażaków. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania dokonano pomiarów. Strażackie urządzenia wskazały wartość 30 PPM. Wygaszony został piec centralnego ogrzewania na paliwo stałe a lokal przewietrzony. W trakcie akcji jedna z osób poprosiła o wezwanie zespołu ratownictwa medycznego w związku z pojawieniem się wymiotów u 22 miesięcznego dziecka. Po przebadaniu malucha ratownicy medyczni wstępnie wykluczyli możliwość zatrucia się tlenkiem węgla. Dziecko zostało jednak przewiezione do szpitala celem dalszej diagnostyki.

O godzinie 9.55 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Główną w Nowej Wiosce, gdzie podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia wodociągu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu. Straty oszacowano na kwotę 500 złotych.

Ostatnie poniedziałkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 17.25 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano strażaków z PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów strażackie urządzenia wskazały wartość 0 PPM. Dokonano także kontroli innych lokali w tym samym pionie. Tam również nie stwierdzono obecności tlenku węgla i innych niebezpiecznych gazów.

Czytaj także

Wyciek paliwa przy Jasnej. Seria interwencji z plamami na jezdni [FOTO]

BMW w rowie w Łańcach

Otwarcie mieszkania i alarm z czujki. Strażackie interwencje przy Katowickiej [FOTO] 

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Aktualności19 lipca 202416:40

Olimpijskie lato z raciborską biblioteką

Olimpijskie lato z raciborską biblioteką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.