13. Raciborski Festiwal Średniowieczny [SZKIC PROGRAMU]
![13. Raciborski Festiwal Średniowieczny [SZKIC PROGRAMU] 13. Raciborski Festiwal Średniowieczny [SZKIC PROGRAMU] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Już po raz trzynasty Drengowie znad Górnej Odry zapraszają do udziału w Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym. Impreza potrwa w dniach 16.06 - 18.06.
Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń, jakie mają miejsce w Raciborzu. Jest to też największa impreza rekonstrukcji historycznej okresu wczesnego średniowiecza odbywająca się na południu Polski. W tegorocznej edycji swój udział zapowiedziało już ponad sześciuset odtwórców, którzy wcielą się w role Słowian, wikingów czy Rusinów, by przybliżyć nam historię i kulturę okresu początków Państwa Polskiego.
13. Raciborski Festiwal Średniowieczny ma charakter otwarty. Wstęp na imprezę jest wolny, a odwiedzający ją mogą liczyć na wiele atrakcji: pokazy i warsztaty rzemiosła, w tym dawnego haftu, garncarstwa, wykonywania tradycyjnych lalek-motanek czy naturalnego barwienia tkanin; możliwość przyjrzenia się z bliska, jak obozowali, pracowali i bawili się ludzie ponad tysiąc lat temu, spróbowania specjałów wczesnośredniowiecznej kuchni czy swoich sił w strzelaniu z łuku; udział w koncertach takich artystów jak zespołu Lubov i Strigon, a przede wszystkim stać się świadkami wielkiej bitwy wojów, z udziałem kilkuset wojowników!
Współorganizatorem imprezy jest miasto Racibórz. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji festiwalu są Lasy Państwowe. Impreza została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)









![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)
![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)










![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)

![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)














![Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_167869544616124340241544093327czujka_www---.jpg)
![Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766393492000m31ab5tq93o5p-c461-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany