Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 kwietnia 202308:26

Tak Drużyna Energii łączy szkoły z całej Polski

Tak Drużyna Energii łączy szkoły z całej Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Ponad 300 szkół zgłosiło swój udział w projekcie sportowo-edukacyjnym Energi z Grupy ORLEN. Do drugiego etapu, w którym zadaniem uczniów będzie wykonywanie przygotowanych przez sportowych mistrzów ćwiczeń, awansowało 191 placówek, w tym jedna z powiatu raciborskiego.

Tradycyjnie 100 z nich otrzyma zestawy strojów sportowych. Przez cały maj szkolne drużyny powalczą o wspólny trening z ambasadorami Drużyny Energii w swojej szkole, udział w wielkim finale w Gdańsku i sportowy sprzęt o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.

Szkoły z naszego regionu w programie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli
Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
Szkoła Podstawowa nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku
Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach

Tegoroczna edycja projektu ma na celu nie tylko promocję sportu. Grupie ORLEN, w tym Enerdze, bardzo bliska jest troska o środowisko i ochronę klimatu. Dlatego w tym roku sportowców oraz zestawy ćwiczeń przydzielono do kategorii związanych z zielonymi źródłami energii: wodą, wiatrem, słońcem oraz energią ziemi. Prezentacji sportowych zadań będzie towarzyszyła promocja zagadnień związanych właśnie z odnawialnymi źródłami energii. Młodzież pozna też sposoby na to, jak żyć zdrowo i ekologicznie.

Zgłoszenia z całego kraju

W sportowym etapie Drużyny Energii, który rozpoczął się 26 kwietnia, udział weźmie 191 spośród 337 aplikujących do projektu placówek. 100 szkół, których uczniowie i nauczyciele nagrali najbardziej energetyczne filmy, zostanie tradycyjnie obdarowanych zestawami markowych drużynowych strojów sportowych. Wśród rywalizujących ekip będzie 121 szkół ponownie przystępujących do sportowej zabawy i 70 placówek po raz pierwszy biorących udział w rywalizacji.

W tym roku filmy zgłoszeniowe napływały praktycznie z każdego zakątka Polski m.in. z Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Najbardziej aktywne były szkoły z województwa pomorskiego, z którego zgłosiło się aż 28 placówek.

– Ruch to zdrowie i dobra zabawa, także dla nastolatków. Zmotywowana przez nauczycieli młodzież, udowadnia to w setkach filmów zgłoszeniowych, które napłynęły do Drużyny Energii od początku tej edycji – mówi Przemysław Świercz, reprezentant Polski w ampfutbolu. – Piosenki, wierszyki, wideoklipy, wszystkie materiały są bardzo pomysłowe. Widać w nich entuzjazm i dobrą energię. Jestem przekonany, że z równie dużym zaangażowaniem młodzież przystąpi też w maju do wykonywania sportowych zadań przygotowanych przez ambasadorów Energi z Grupy ORLEN – dodaje.

Zadaniem uczestników będzie teraz wykonywanie i nagrywanie ćwiczeń, a następnie przesyłanie ich poprzez stronę DruzynaEnergii.pl. Szkoła uzyska punkty za każdego ucznia klas 5-8, który wykona zadanie konkursowe. W ostatecznym rozrachunku będzie liczyło się zaangażowanie jak największej liczby młodzieży oraz regularne wykonywanie wszystkich ćwiczeń, jakie zostaną zaprezentowane przez ambasadorów.

Atrakcyjne nagrody dla najbardziej zaangażowanych Z Drużyną warto ćwiczyć, niezależnie od wielkości szkoły. Rywalizacja będzie odbywać się w 4 osobnych kategoriach, w których kryterium podziału będzie liczba uczniów klas 5-8 uczących się w szkole. Jury wyłoni po jednym zwycięzcy w każdej z kategorii: szkoły małe, średnie, duże, bardzo duże.

Cztery zwycięskie placówki zostaną odwiedzone przez ekipę Drużyny Energii i mistrzów sportu, którzy przeprowadzą niezapomnianą lekcję wf-u dla całej szkoły. Od początku realizacji projektu tradycją jest uhonorowanie możliwością uczestniczenia w takim niesamowitym wydarzeniu wszystkich uczniów placówek wyróżnionych za uczestnictwo w zabawie. Drużyna gościła już w 15 szkołach zarówno z mniejszych miejscowości jak i z większych miast. Były to m.in. SP nr 2 w Koluszkach, SP w Starych Zawadach, SP nr 23 w Poznaniu, SOSW nr 3 w Bydgoszczy, SP nr 4 w Kętrzynie czy SP nr 6 w Gdyni. Lokalne wydarzenia za każdym razem gromadziły setki dzieci w salach gimnastycznych, a możliwość spotkania mistrzów sportu zawsze jest niezapomniane przeżyciem dla całej społeczności szkolnej, zwłaszcza dla młodzieży i grona pedagogicznego.

W tym sezonie do placówek, które osiągną najlepsze wyniki w etapie sportowym, trafią bony na zakup wyposażenia sali gimnastycznej o wartości 10 tys. zł. Dodatkowo, najbardziej aktywni uczniowie i nauczyciele otrzymają nagrody indywidualne. Projekt zakończy się 13 czerwca w Gdańsku, gdzie podczas wielkiego finału na żywo zmierzy się 5 reprezentacji szkół najwyżej ocenionych przez jury konkursu.

Ćwiczyło już 70 tys. uczniów Drużyna Energii to edukacyjno-sportowy projekt zainicjowany przez Energę z Grupy ORLEN skierowany do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Drużyna promuje sportową aktywizację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Co roku aktywność fizyczną promują znani i lubiani sportowcy. W 6. edycji są to m.in. medalistka olimpijska w żeglarstwie Agnieszka Skrzypulec, wicemistrz Europy OCR Ninja Track Jakub Zawistowski, selekcjoner reprezentacji Polski w koszykówce 3x3 Piotr Renkiel oraz doświadczony reprezentant polski w ampfutbolu Przemysław Świercz.

– Wielu uczniów szkół podstawowych lubi sport, a odpowiednio zmotywowani, potrafią do niego włączyć także rówieśników. Cieszę się, że dzięki projektowi Drużyna Energii możemy pomagać młodzieży w znalezieniu frajdy z różnych form ruchu, rozwoju sportowego potencjału. Sport to nie tylko zdrowie, to także kształtowanie niezłomności i umiejętności współpracy w grupie, która przydaje się każdym aspekcie życia. Energia bijąca z filmów zgłoszeniowych udowodniła nam jak ważny w Drużynie jest duch współpracy – mówi Agnieszka Skrzypulec, medalistka olimpijska w żeglarstwie. – Patronuję Drużynie Energii już drugi rok i widzę, że biorący udział w projekcie uczniowie są bardzo różni. I chociaż nie wszyscy marzą o sporcie zawodowym, to z pewnością możliwość wspólnego spędzania czasu w ruchu każdemu z nich daje radość. Będziemy do tego wszystkich bardzo zachęcać – dodaje.

Drużyna Energii realizowana jest nieprzerwanie od 5 lat. Jej kolejne edycje udowadniają, że młodzież z całej Polski chce i lubi aktywność fizyczną – łącznie od początku akcji z Drużyną ćwiczyło około 70 tys. uczniów z ponad 700 szkół.

Wydarzenie można śledzić na bieżąco, wchodząc na Facebook, Instagram i YouTube Drużyny Energii, w mediach społecznościowych można również wypatrywać dodatkowych informacji związanych z przebiegiem projektu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.