Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 kwietnia 202321:13

Tańczę, więc... jestem! I Powiatowy Festiwal Tańczące Przedszkolaki w Zabełkowie

Tańczę, więc... jestem! I Powiatowy Festiwal Tańczące Przedszkolaki w Zabełkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

25 kwietnia w ZSP w Zabełkowie odbyło się niezwykłe wydarzenie. To właśnie tam zorganizowano pierwszą edycję Powiatowego Festiwalu Tanecznego pod nazwą "Tańczące Przedszkolaki". W sali gimnastycznej zaprezentowało się aż dziesięć zespołów. Trzy z nich zostały wyróżnione: grupa Tańczące Liski z Przedszkola nr 13 w Raciborzu, zespół Promyczki z Przedszkola w Tworkowie i Lwy z Przedszkola w Zabełkowie.

Celem festiwalu było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami i chęcią wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. W Festiwalu uczestniczyły przedszkola z terenu Gminy Krzyżanowice i Powiatu Raciborskiego. Wystąpiły zespoły przedszkolne z Rudnika, Krzyżanowic, Raciborza (Przedszkole nr 13 oraz nr 23) Owsiszcz, Bieńkowic, Tworkowa, Chałupek, Bolesławia i Zabełkowa. Wszystkim występom, z wielką uwagą, przyglądało się jury w składzie: Ilona Świerczek, instruktor i pedagog tańca zespołu tanecznego "Uśmiech", Joanna Dudkiewicz, instruktor tańca i fitness, Sabina Ciuraszkiewicz, koordynator do spraw kultury GZOKSiT oraz Krystyna Ciuberek emerytowany wieloletni nauczyciel przedszkola. Nie mogło również zabraknąć wśród gości Wójta Gminy Krzyżanowice - Grzegorza Utrackiego, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie - Darii Wieczorek, przedstawiciela z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Rybniku - Marii Koloch, Sołtysa Zabełkowa - Mariana Studnica, przewodniczącej Rady Rodziców - Eweliny Chłapek oraz dyrektorów przedszkoli naszego powiatu. Nad oprawą muzyczną czuwał Andrzej Fojcik.

Dzieci tworzyły na scenie przepiękne kompozycje taneczne, a wszystko to odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do tego niecodziennego wydarzenia. Każda grupa pozostawiła po prezentacji tanecznej radosne i miłe odczucia. Ważnym elementem Festiwalu były również zabawy ruchowe z maskotką bohatera Psiego Patrolu, który na cześć imprezy przyniósł ze sobą tort z charakterystycznym znakiem imprezy „kluczem wiolinowym”. Nie mogło również zabraknąć na scenie znanego wszystkim zespołu tanecznego „Uśmiech” z Tworkowa, który zaprezentował swe umiejętności w trzech układach choreograficznych.

Końcowym elementem imprezy był werdykt Jury, które wyróżniło trzy zespoły taneczne, które ich zdaniem wykonały swój taniec na przysłowiową szóstkę. Do wyróżnionych przedszkoli należały: zespół "Tańczące Liski" z Przedszkola nr 13 w Raciborzu, zespół "Promyczki" z Przedszkola w Tworkowie oraz zespół "Lwy" z Przedszkola w Zabełkowie. Zwieńczeniem Festiwalowych zmagań było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników oraz wspólny poczęstunek. Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością, dziękujemy wszystkim wykonawcom i wspaniałej publiczności, cieszymy się już teraz na kolejne taneczne edycje tego wydarzenia.

Autor: Anna Nowak, sylwia@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.