Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 kwietnia 202309:08

Kwiatowa, banery i makieta prezydenta – migawki z komisji gospodarki

Kwiatowa, banery i makieta prezydenta – migawki z komisji gospodarki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Radni Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego dyskutowali o proponowanych zmianach w tegorocznym budżecie.

Radni zajęli się także uchwałami przygotowanymi na najbliższą sesję Rady Miasta. Jako pierwsza w komisyjnej agendzie znalazła się uchwała dotycząca zmiany budżetu na rok 2023. Przedstawieniem dokumentu zajęła się Alicja Sierant, kierownik Referatu ds. Budżetu i Analiz.

Jako pierwszy do dyskusji włączył się radny Mirosław Lenk. - Mam pytania zarówno do pani, jak i do pana prezydenta, ale jako, że go nie ma, to chyba na kolejne posiedzenia będę musiał przynieść ze sobą makietę z jego wizerunkiem. Wracając do pytań, dlaczego nie wnieśliśmy udziału do RTBS wcześniej? - pytał radny. - Była to końcówka roku i nie zdążyliśmy – odparła A. Sierant.

- Czy środki na Kwiatową to te przeznaczone na budowę chodnika? - pytał radny. - Niestety, mam tylko informację, że jest to przebudowa rowu melioracyjnego – odparła kierownik referatu. Jej odpowiedź uzupełnił Paweł Sosnowski, inspektor ds. planowania remontów i utrzymania dróg. - Wynika to z ustaleń z GDDKiA, które polega na zwiększeniu średnicy odwodnienia drogi – powiedział urzędnik.

Ostatecznej odpowiedzi udzielił wiceprezydent Dominik Konieczny. - Ma to po części związek z budową chodnika. W związku budową ciągu pieszo-rowerowego, konieczne będzie odwodnienie. Miasto zażądało, by w ramach tej inwestycji zaopiekowane zostały także wszystkie posesje znajdujące się przy tej drodze. Wymaga to jednak zwiększenia średnic. Wcześniej mieliśmy już przykre doświadczenia z tego typu inwestycjami, bodajże w Sudole. W tym przypadku zamierzenie idzie w tym kierunku, by nie budować osobnych kanałów na odwodnienie drogi i osobnego na posesje. To powoduje jednak konieczność budowy dodatkowego zbiornika retencyjnego, który byłby umiejscowiony na rowie przy ulicy Miodowej. Po zakończeniu inwestycji zostanie ona rozliczona z GDDKiA, a nasz wkład własny zrekompensowany – powiedział D. Konieczny.

Radny Mirosław Lenk wyraził także swe obawy o wydatki na sprzedaż nieruchomości. - Ograniczyliśmy te środki do minimum, a teraz czytam, że jest zwiększenie. Dodatkowo mają to być środki przeznaczone na banery i billboardy. Rozumiem promowanie sprzedaży nieruchomości, ale jako miasto nie mamy potem wpływu na to, kogo one promują – mówił rajca.

- Panie radny, z tego co wiem, banery mają zostać umieszczone na sprzedawanych nieruchomościach. Będą zawierać informacje o nieruchomości oraz dane kontaktowe. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest godne rozważenia, by uzyskać lepszą cenę w przetargu – odparł wiceprezydent.

Mirosław Lenk nie ustawał w wyrażaniu swej opinii. - Nie po to zmniejszaliśmy środki na promocję, by teraz je ogólnym zapisem wprowadzać na nowo. W dodatku ten zapis budzi spore zastrzeżenia, bo jest mym zdaniem zbyt ogólny – stwierdził były włodarz Raciborza.

Uchwała została poddana pod głosowanie. Dwóch radnych głosowało za, czterech przeciw, trzech wstrzymało się od głosu, a dwóch było nieobecnych. Dokument uzyskał więc negatywną opinię komisji.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.