Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 kwietnia 202309:16

Raport 998. Plama na DK 45. Złamane konary w Kuźni i Strzybniku

Raport 998. Plama na DK 45. Złamane konary w Kuźni i Strzybniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali cztery zdarzenia. Działania prowadzono w Kuźni Raciborskiej, Strzybniku i w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowano o godzinie 9.16 przy ulicy Fabrycznej w Raciborzu. W jednym z pomieszczeń na strychu, który przystosowany był na cele mieszkaniowe wybuchł pożar. Do akcji skierowano cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP, pogotowie energetyczne i gazowe oraz zespół ratownictwa medycznego. Z mieszkania obok, w którym panowało spore zadymienie ewakuowano dwie osoby. Zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Nie wymagały hospitalizacji. Strażackie działania polegały na zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń. Spaleniu uległo wyposażenie lokalu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieumyślne zaprószenie ognia. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na 300 000 złotych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 16.38. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni przy ulicy Bogumińskiej w ciągu DK 45. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Plama ciągnęła się na długości około 300 metrów. Strażackie działania polegały na jej usunięciu.

W nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 1.20 zabrzmiała syrena alarmowa na remizie strażackiej w Kuźni Raciborskiej. Miejscowych ochotników zadysponowano na ulicę Rudzką, skąd wpłynęło zgłoszenie o konarze drzewa zalegającym na jezdni. Strażackie działania polegały na usunięciu gałęzi oraz uprzątnięciu jezdni.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano zostało o godzinie 6.24 przy ulicy Zamkowej w Strzybniku. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o złamanej gałęzi zwisającej nad jezdnią. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że gałąź nie tylko zwisa nad jezdnią, ale opiera się także o linię energetyczną. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, którego zadaniem było odłączeniu zasilania. Następnie strażacy przystąpili do usunięcia złamanej gałęzi.

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.