Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 kwietnia 202318:38

Lasy Państwowe strategicznym partnerem Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego

Lasy Państwowe strategicznym partnerem Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

13 Raciborski Festiwal Średniowieczny ma strategicznego partnera. To Lasy Państwowe. Do Raciborza trafi ponad 100 tys. zł. Drengów znad Górnej Odry wsparł wiceminister Michał Woś.

Poseł i wiceminister zachęcił Stowarzyszeniem „Drengowie Znad Górnej Odry” oraz Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Rudy Raciborskie do rozmów, które zaowocowały dziś, 13.04., podpisaniem stosownej umowy. - To najważniejsza impreza historyczna w regionie, mocny wkład w promocję turystyczną Raciborza - przekonywał podczas krótkiej konferencji prasowej w grodzie poseł i wiceminister Michał Woś. - Dobre sprawy trzeba wspierać i rozwijać - dodał.

Drengowie otrzymają ponad 100 tys. zł. To największe pozyskane dotychczas przez nich wsparcie, pozwalające z rozmachem zorganizować wydarzenie, które potrwa od 16 do 18 czerwca. W zaplanowanej inscenizacji bitwy weźmie udział około 300 wojów. Tematyka nawiąże do pochodu Wielkomorawian na państwo Wiślan i starcia o gród w Lubomi. Będzie szereg atrakcji - manewry wojów, koncerty, warsztaty, szkoła walki, kino i niespodzianka na 20-lecie Drengów. Spodziewany jest przyjazd ponad 500 inscenizatorów z Polski i zagranicy. Racibórz po Wolinie organizuje największą w Polsce imprezę dla miłośników wczesnego średniowiecza. Wczoraj, 12.04., gród i festiwal promowano w Dzień Dobry TVN.

Zadowolony ze współpracy jest nadleśniczy z Rud Marcin Fischer. Jego zdaniem wpisuje się ona w misję Lasów Państwowych, a ta obejmuje także szeroko pojętą edukację z naciskiem na ekologię. - Wydarzenie odbywa się w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym – drewnianym skansenie, który promuje wyroby z drewna jako naturalny budulec. Organizacja wydarzenia pozwoli nam na realizację wspólnych działań na rzecz ochrony i promocji zrównoważonej gospodarki leśnej w naszym regionie - podało Nadleśnictwo. Nie bez znaczenia jest sąsiedztwo Arboretum Bramy Morawskiej.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.