Projekt Zielone Rafako ma decyzję środowiskową

30 marca wydana została decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. "Zielone RAFAKO" - informuje ratusz.
- Projekt zaplanowano w 2021 roku. Opracowanie studium wykonalności oraz rozpoczęcie prac nad przygotowaniem dokumentacji dla zadania pod nazwą "Zielone RAFAKO" rozpoczęto w pierwszym kwartale 2022 roku. W związku z poniesionymi kosztami na opracowanie dokumentacji została podjęta decyzja o dalszym procedowaniu już rozpoczętych oraz opłaconych dokumentów formalnych mimo obecnej sytuacji Rafako - informuje spółka.
Przedsięwzięcie - jak się dowiadujemy - polega na modernizacji istniejącej kotłowni zakładowej RAFAKO S.A., która powinno spełniać poniższe założenia:
- zdecydowane zwiększanie udziału ciepła z zeroemisyjnych OZE,
- zmniejszenie zużycia energii pierwotnej i stałych paliw kopalnych,
- redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów,
- zwiększenie niezależności paliwowej i długoterminowa poprawa bezpieczeństwa energetycznego.
- Cele te powinny zostać osiągnięte poprzez wykorzystanie technologii kolektorów słonecznych wykorzystujących promieniowanie słoneczne do podgrzewu wody, zabudowę kotła elektrodowego wykorzysującego do podgrzewu wody nadwyżkę energii eklektycznej wytwarzanej w źródłach odnawialnych oraz budowę sezonowego magazynu ciepła pozwalającego magazynowanie i wykorzystanie w późniejszym terminie ciepła wytwarzanego w kolektorach słonecznych i kotle elektrodowym. Udział odnawialnych źródeł energii w miksie zgodnie z opracowaniem powinien osiągnąć 34% w drugim roku eksploatacji ciepłowni - informuje spółka.




![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)






![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)




























Komentarze (0)
Dodaj komentarz