Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 kwietnia 202321:19

Biskup opolski szczerze o swojej chorobie. Czeka na przeszczep

Biskup opolski szczerze o swojej chorobie. Czeka na przeszczep - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Na zakończenie Mszy św. Krzyżma w kościele seminaryjnym ordynariusz opolski podziękował wszystkim kapłanom i wiernym, którzy wspierali go modlitwą i duchowo go wspierali w czasie choroby. Na stronie diecezji zamieszczono wideo z życzeniami ordynariusza. Diecezja opolska obejmuje Racibórz oraz gminy Krzyżanowice, Krzanowice, Rudnik i Pietrowice Wielkie.

Uroczysta Msza Krzyżma, ze względu na remont katedry opolskiej i trwające w niej badania archeologiczne, była sprawowana w kościele seminaryjno-akademickim. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Czaja. Koncelebrowali ją biskupi Rudolf Pierskała, Paweł Stobrawa i Waldemar Musioł oraz licznie zgromadzeni księża. Ławki wypełnili przedstawiciele nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., Liturgicznej Służby Ołtarza, a także wielu wspólnot i ruchów.

- To dzięki tej modlitwie lekarze wytyczyli już dalszą drogę przywracania mnie do zdrowia. A Ja mam pokój w sercu, choć trzeba będzie przejść poważną operację, bo okazuję się, że nie uniknę przeszczepu wątroby - usłyszeli wierni.

– Tak to jest – dodał biskup opolski – że jak jest katedra w remoncie to i biskupa remontują i będzie to poważny remont. Mam nadzieję, że wyremontowana katedra i wyremontowany biskup będą mogli z czasem znów służyć jak najlepiej Kościołowi opolskiemu. – Ponieważ pojawiają się czasem różne zdania, a czasem plotki na temat mojego zdrowia – podsumował bp Czaja – to powiem krótko, jak rzecz wygląda żebyście mieli jasność. Mówię do diecezjan, do swojej rodziny. Nie mam niczego do ukrycia. Ta moja choroba nie jest całkiem nowa. Jej prapoczątki dotyczą jeszcze mojego pobytu w Lublinie. W 2014 roku już niezbicie stwierdzono, że jest to PSC – przewlekle stwardniające zapalenie kanałów żółciowych. Prowadzi to do ich kurczenia się, zwężania. Włożono mi stent, ale w ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś się polecam waszej modlitwie – wyjaśnił duchowny.

- Nie wiem, kiedy mnie zawołają na operację, ale już dzisiaj polecam się waszej modlitwie - powiedział bp Andrzej Czaja pod koniec Mszy Krzyżma. Posłuchajcie życzeń biskupa opolskiego na Wielkanoc 2023.

Autor: źródło: ekai, diecezja opolska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.