Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 kwietnia 202310:09

Raport 998. Ewakuacja mężczyzny z poddasza szpitala

Raport 998. Ewakuacja mężczyzny z poddasza szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzy zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz. Działania prowadzono w Nędzy i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 11.35 przy ulicy Jesionowej w Nędzy. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że zachodzi konieczność otwarcia mieszkania. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania udało się nawiązać kontakt z lokatorem, który poinformował strażaków, że przewrócił się i nie jest w stanie samodzielnie się podnieść i otworzyć drzwi. Podjęto więc decyzję o siłowym otwarciu z użyciem sprzętu hydraulicznego. Po wejściu do mieszkania w jednym z pomieszczeń znaleziono leżącego na podłodze mężczyznę. Pomocy udzielił mu przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

O godzinie 12.24 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z ulicy Gamowskiej. Z informacji przekazanych dyspozytorowi wynikało, że konieczna będzie pomoc strażaków w ewakuacji mężczyzny, który doznał ataku epilepsji, a znajduje się on w trudno dostępnym miejscu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz autodrabinę. Po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowany znajdował się w pomieszczeniu na poddaszu szpitala rejonowego w Raciborzu, a jedyną możliwością dotarcia do niego jest metalowa drabinka umiejscowiona na elewacji budynku. Podjęto więc decyzję o rozstawieniu drabiny mechanicznej. Po dotarciu do poszkodowanego udało się go bezpiecznie ewakuować, a następnie przekazać na izbę przyjęć raciborskiej lecznicy.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 19.14 w budynku przy ulicy Kanałowej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, mówiące o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru, kontroli przewodu kominowego przy pomocy kamery termowizyjnej oraz sprawdzeniu atmosfery w budynku pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Pomieszczenia zostały także oddymione i przewietrzone. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Aktualności7 czerwca 202318:29

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowy PKP PLK, fot. K. Głowacka/mat. prasowe PKP PLK
Aktualności6 czerwca 202310:47

Raport 998. Pożar trawy i zboża na pniu w Budziskach

Raport 998. Pożar trawy i zboża na pniu w Budziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.