Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 marca 202310:10

Śląski marszałek rozdzielił pieniądze na sport

Śląski marszałek rozdzielił pieniądze na sport - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

7 mln 132 tys. 411 zł – taką kwotę w sumie rozdysponowano pomiędzy stowarzyszenia i organizacje sportowe z całego regionu tytułem upowszechniania kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego. Pieniądze trafią głównie do związków sportowych. Na liście jest tylko jeden bezpośredni beneficjent z Raciborza - Śląski Okręgowy Związek Triathlonu, który dostał 5 700 zł.

Symboliczne czeki wręczono na Stadionie Śląskim. W przekazaniu czeków uczestniczyli, marszałek Jakub Chełstowski oraz radni Sejmiku: Renata Caban, przewodniczący Komisji Budżetowej Marek Kopel i Mariusz Ogończyk.

- Kwota ponad 7,1 mln zł przeznaczona na upowszechnianie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego zostanie rozdysponowana pomiędzy 71 podmiotów reprezentujących niezwykle szeroki wachlarz właściwie wszystkich dyscyplin sportowych w naszym regionie. Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonany, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy – komentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu. Rozdysponowano je w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W naszym przypadku środki trafią na szkolenie młodzieży trenującej aż w 25 dyscyplinach sportowych. Sukcesy naszych lekkoatletów, którzy triumfują na igrzyskach olimpijskich i sięgają po medale na najbardziej prestiżowych zawodach świata pokazują, że ten wysiłek na pewno się opłaci – mówi prof. Adam Zając, prezes AZS AWF Katowice. SPRAWDŹ kto otrzymał pieniądze.


Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.