W raciborskiej SP 4 zainaugurowano projekt Erasmus+

Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu bierze udział w projekcie ERASMUS + "DISCOVER ROBOTICS VIA STEM". Jest to inicjatywa skierowana do siedmiu państw partnerskich: Danii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Irlandii, Islandii oraz Polski.
Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowania nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM) wśród uczniów, a także promowanie umiejętności z zakresu robotyki. Koszt projektu to 250 000 euro.
W ramach projektu uczniowie oraz nauczyciele Szkoły podstawowej nr 4 będą mogli uczestniczyć w szkoleniach oraz warsztatach oraz będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu programowania, projektowania i budowania robotów. Uczestnictwo w projekcie pozwoli na rozwijanie umiejętności technicznych i kreatywnych.
To także przestrzeń do wymiany doświadczeń z nauczycielami i uczniami z innych krajów. Jest również możliwością na zdobycie nowych pomysłów na naukę oraz rozwijanie umiejętności międzykulturowych i językowych.
Projekt rozpoczął się w grudniu 2022 r. i będzie trwał do grudnia 2024 r. W dniach 27.03 - 28. 03. 2023 r. w Szkole Podstawowej miało miejsce pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu "DISCOVER ROBOTICS VIA STEM". Na uroczystym rozpoczęciu projektu w dniu 27.03.2023 r. oprócz gości z zagranicy był obecny Pan Dariusz Polowy - prezydent Miasta Racibórz.
Podczas wizyty goście z zagranicy poznali nasze miasto, regionalną kuchnię oraz kulturę. Był to czas pracy i integracji.














![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)



![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)

![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)








![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)

![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)


![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777984659675713300-1419211210251406-3056041510382464850-n-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany