Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 czerwca 201015:22

Refreshing Szafy na Końcu Świata

Refreshing Szafy na Końcu Świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę od 10.00 do 14.00 w Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata” trwała akcja pod hasłem „Refreshing Szafy”. Za niewielkie pieniądze można było skompletować nową garderobę, a przy okazji pozbyć się ubrań, które od dawna zalegały w szafie. Wbrew zasadzie, że „kiedyś się przydadzą”.

– W twojej szafie panuje przepych? Nie wiesz co zrobić z nienoszonymi dawno ubraniami? Chcesz stare ubrania zastąpić nowymi? Przyjdź na "Refreshing Szafy" – zachęcali organizatorzy sobotniej akcji. Warunek był jeden: odzież musiała być w dobrym stanie.

– Wczoraj robiłam porządki w szafie. Spakowałam do torby ubrania, w których już nie chodzę i przyniosłam je tutaj. Może komuś się spodobają – mówi Katarzyna Marczyk. Osób, które myślały podobnie, było znacznie więcej. Rozkładały na stołach i krzesłach koszule, spodnie czy sukienki. Każdy element garderoby można było kupić za złotówkę. W efekcie wszyscy wracali do domów szczęśliwi, bo pozbyli się niechcianych ubrań, sprawili komuś radość, a przy okazji mieli coś nowego do włożenia. – Zebrane pieniądze przeznaczymy na Niezależne Centrum Kultury "ASP” – wyjaśnia jedna z organizatorek, Joanna Dwornik. Ubrania, które nie zostaną sprzedane, trafią m.in. do Domu Samotnej Matki.

Celem akcji było również promowanie proekologicznych zachowań. – Chodzi o to, żeby maksymalnie wykorzystać ubrania – twierdzi współorganizatorka, Joanna Mużelak.

Najczęściej poszukiwanym elementem garderoby były zwiewne, kwieciste sukienki. – Mam na ich punkcie hyzia – mówi z uśmiechem Beata Nowak, jednak już po chwili z żalem dodaje, że w Raciborzu tego rodzaju akcji jest zdecydowanie za mało. – W „Glamour” albo „InStyle” ciągle czytam o podobnych wydarzeniach. To nie tylko okazja, żeby znaleźć nowe ubranie, ale też poznać ciekawych ludzi – dodaje pani Beata.

Dla uczestników „Refreshingu Szafy” nie bez znaczenia był też fakt, że akcja odbywała się w Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata”. – Miałam pewność, że ubrania będą mi się podobały. Ludzie, którzy tu przychodzą, mają podobny gust. Poza tym wszystko przebiega w kulturalnej atmosferze – przekonuje Gosia Gatlik. 

MaS

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.