Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 marca 202307:50

Akcja Trzeźwość - czytelnik kontra policja

Akcja Trzeźwość - czytelnik kontra policja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Policja zorganizowała sobie akcje trzeźwość, co zakorkowało wjazd do miasta od Rybnika - uważa nasz Czytelnik. - Sytuacja nie ma nic wspólnego z prowadzonymi akcjami przez raciborską policję - uważa komenda.

- 9 marca w godzinach porannych policja zorganizowała sobie akcje trzeźwość, co zakorkowało wjazd do miasta od Rybnika. Korek był od Madagu, gdzie stali, aż do pogotowia alkoholowego na Dębiczu w godzinach 5-6, akurat, gdy ludzie jadą do pracy. Czy można by było napisać do komendy o wyjaśnienie tej sytuacji? Czy nie można było np. co 10 kierowcę np. ściągnąć na bok zamiast kontrolować wszystkich i sparaliżować ruch na godzinę? - pyta p. Łukasz.

Akcja - jak informowała dzień później komenda - została przeprowadzona w kilkunastu punktach kontrolnych na terenie powiatu raciborskiego. W trakcie działań stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości 869 osób. W rezultacie wyeliminowali z dalszej jazdy 6 pijanych kierowców. Ponadto mundurowi z drogówki w trakcie akcji zatrzymali 5 praw jazdy.

- W odpowiedzi na maila z dnia 09 marca 2023 roku informuję, iż w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Raciborza, jak również całego powiatu raciborskiego ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego raciborska drogówka w ciągu całego roku prowadzi szereg cyklicznych akcji. Celem policyjnych działań jest reakcja policjantów na każde niezgodne z prawem zachowanie, które może zagrażać bezpieczeństwu i narazić na utratę życia lub zdrowia ludzi. W dniu 9 marca bieżącego roku na terenie powiatu raciborskiego mundurowi z raciborskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Wszystkie działania zawsze prowadzone są zgodnie z obowiązującymi normami i w ramach przepisów prawa. Jak wiemy, od kilku tygodni jest prowadzony remont ulicy Rybnickiej i Bosackiej, wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu drogowego na tym odcinku drogi. W związku z prowadzonymi pracami płynność ruch pojazdów, a w szczególności w godzinach (szczytu) o poranku czy też po południu z powodu dużego natężenia ruchu pojazdów jest mniejsza, mogą wystąpić czasowe spowolnienia ruchu samochodów lub też krótkotrwałe korki. Powyższa sytuacja nie ma nic wspólnego z prowadzonymi akcjami przez raciborską policję - odpowiedział nam rzecznik komendy, nadkom. Mirosław Szymański.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 maja 202314:34

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE]

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
45
Racibórz:

Zgłosiło się 60 architektów, do konkursu dopuszczono 55, przysłano 20 prac, do ścisłego finału dostały się cztery. Zwycięska została wybrana jednogłośnie. Można ją zobaczyć w galerii.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 maja 202308:40

Prezydent umorzył miejskim spółkom podatki. Trudna sytuacja Wodociągów Raciborskich

Prezydent umorzył miejskim spółkom podatki. Trudna sytuacja Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
Racibórz:

Miasto chwali się niskimi stawkami za wodę i ścieki, ale Wodociągi Raciborskie sygnalizują, że utrzymanie modernizacji i inwestycji w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną "w ograniczonym niezbędnym zakresie może okazać się trudne do realizacji", a "aktualna taryfa odbiega od realnego poziomu generowanych kosztów". Na zdj. prezes Wodociągów Michał Ziółkowski.

red.
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności29 maja 202309:11

20 tys. złotych strat w pożarze w Zawadzie Książęcej

20 tys. złotych strat w pożarze w Zawadzie Książęcej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza, OSP Zawada Książęca
Reklama
Reklama
Aktualności29 maja 202309:00

Prezydent podzielił skórę na niedźwiedziu. Zysk PRD niższy niż się spodziewano

Prezydent podzielił skórę na niedźwiedziu. Zysk PRD niższy niż się spodziewano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

3,5 mln zł - tyle miał za 2022 r. wynieść zysk miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, kiedy Dariusz Polowy w błysku fleszy zapowiadał przekazanie go na budowę basenów. Zysk okazał się znacznie niższy.

red.
Reklama
Aktualności29 maja 202309:34

O krok od pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej

O krok od pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Aktualności30 maja 202318:01

Kolejny sukces raciborzanina w boksie

Kolejny sukces raciborzanina w boksie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.