Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 marca 202309:01

Raport 998. Podpalenia w Rudach i Babicach

Raport 998. Podpalenia w Rudach i Babicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę popołudniem w Rudach i w niedzielę dwukrotnie w Babicach w gm. Nędza. Strażacy odnotowali celowe podpalenia traw na nieużytkach. Przypominają, że to zakazane, zagrożone grzywną i przynoszące więcej strat w środowisku niż korzyści.

Weekendowy raport zaczynamy od zdarzenia na Wojska Polskiego w Raciborzu, w piątek około 21.15. Jedna z lokatorek źle się poczuła. Miała nudności. Podejrzewano ulatnianie się groźnego dla życia tlenku węgla. Interwencja strażaków tego nie potwierdziła. Zgłaszającą zabrano jednak na badania do szpitala.

Sobota to dwa zdarzenia drogowe – o godz. 10.41 na ul. Odrzańskiej w Bieńkowicach, gdzie opel uderzył w ogrodzenie posesji, oraz o 15.12 na Rybnickiej w Raciborzu, gdzie w latarnię przy DW 935 uderzył peugeot. W obu przypadkach kierowcom nic się nie stało. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia.

O godz. 14.06 otrzymano zgłoszenie pożaru przedmiotów pozostawionych na balkonie mieszkania przy ul. Odpoczynkowej w Raciborzu. Znajdujące się w lokalu dwie osoby nie wymagały ewakuacji. Nie odniosły obrażeń. Straty to 10 tys. zł.

O godz. 15.03 otrzymano zgłoszenie pożaru traw w Rudach Przeryciu. Ogień objął powierzchnię 10x10 m kw. Przyczyna to podpalenie.

O godz. 23.28 przyjęto zgłoszenie pożaru kontenera na śmieci przy ul. Łąkowej. Straty 300 zł.

W niedzielę, 05.03., dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw na nieużytkach w Babicach w gm. Nędza – o godz. 14.56 oraz 16.24. Paliło się na łącznej powierzchni 110 m kw. Przyczyna to również celowe podpalenie.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.