W Borucinie finiszują z budową kanalizacji deszczowej

Dla wsi w gminie Krzanowice oznacza to koniec podtopień po nawalnych deszczach. Inwestycja pochłonęła ponad 3 mln zł przyznane w ramach Polskiego Ładu.
- Trwają ostatnie prace związane z odbiorem ponad 0,5 km odcinka drogi w rejonie Domu Kultury w Borucinie. Kładziony jest asfalt, prowadzone są ostatnie „kosmetyki” przy odtworzonych chodnikach. Inwestycja związana była z budową i przebudową kanalizacji deszczowej w celu ograniczenie ryzyka podtopień przy opadach nawalnych deszczu, gdyż od wielu lat teren ten był sukcesywnie zalewany i podtapiane były indywidualne gospodarstwa domowe - informuje krzanowicki magistrat.
W ramach zadania wykonano 531 mb kolektora kanalizacji deszczowej o średnicy 1000 mm, pozwalającej na przyjmowanie większej ilości wód opadowych w tym rejonie. W wyniku inwestycji nastąpi odciążenie istniejącego niewydolnego systemu kanalizacji deszczowej, co spowoduje ograniczenie zalewania tego terenu podczas deszczy.
Droga oficjalnie zostanie oddana do użytku w poniedziałek. Dziś, 24.02., na terenie budowy goszczono senator Ewę Gawędę (PiS). Towarzyszył jej burmistrz Andrzej Strzedulla.
Zadanie pod nazwą „Budowa i przebudowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w miejscowości Borucin” zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych (I edycja). Ostatecznie kwota promesy opiewa na kwotę 2 873 211,45 zł co stanowi 85 % wartości zadania. Koszt całej inwestycji wynosi 3 380 248,77 zł.












![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)











![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)





![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)















![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany