Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lutego 202309:10

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Spółdzielczej. Kot w opresji przy Gamowskiej

Raport 998. Czad w mieszkaniu przy Spółdzielczej. Kot w opresji przy Gamowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Cztery zdarzenia odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie środowej służby. Wszystkie interwencje miały miejsce na terenie naszego miasta. Sprawdź szczegóły.

Pierwszy środowy wyjazd do akcji miał miejsce o godzinie 9.55. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Spółdzielczej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że lokatorka opuściła mieszkanie, otwierając uprzednio okna. Strażacy dokonali pomiarów atmosfery pod kątem obecności tlenku węgla. Zagrożenia jednak nie stwierdzono. Skontrolowano także pozostałe mieszkania w tym samym pionie. W nich również nie potwierdzono obecności tego niebezpiecznego dla zdrowia i życia gazu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być niedostateczny ciąg w przewodzie wentylacyjnym.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 13.36. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Łąkową, skąd wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Plama ciągnęła się na długości około 350 metrów. Strażackie działania polegały na jej neutralizacji.

O godzinie 17.20 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z ulicy Gamowskiej. Wynikało z niego, że w budynku piwniczno-gospodarczym znajduje się uwięziony kot. Na miejsce skierowany został jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że wspomniane pomieszczenie znajduje się poniżej powierzchni terenu. Strażackie działania polegały na wycięciu otworu w drewnianym dachu, a następnie wejściu do środka i wydobyciu zwierzęcia.

Ostatnią środową interwencję odnotowano o godzinie 21.26 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Mariańskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce skierowano jeden strażacki zastęp z Reymonta. Działania strażaków po dotarciu na miejsce polegały na pomocy w transporcie pacjenta do karetki pogotowia.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.