Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lutego 202308:19

Nie będzie ronda im. asp. Michała Kędzierskiego. Projekt uchwały wycofany

Nie będzie ronda im. asp. Michała Kędzierskiego. Projekt uchwały wycofany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Taka decyzja zapadła wczoraj, 22.02., na sesji Rady Miasta. Zmarły tragicznie policjant będzie miał pomnik-obelisk przy ul. Chełmońskiego, w miejscu dramatycznych wydarzeń z 4 maja 2021 r. (na zdj.).

Projekt uchwały w tej sprawie z inicjatywy Michała Fity, lidera klubu radnych niezależnych, wniósł przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner (pisaliśmy o tym w tekście pt. Rondo im. Aspiranta Michała Kędzierskiego - jest projekt uchwały Rady Miasta). Były wiceprezydent wyjaśniał z kolei, że podjął inicjatywę w konsultacji z rodziną, która potwierdziła to w liście do redakcji, dodając w treści, że jest zawiedziona postawą prezydenta miasta, składającego deklaracje w sprawie upamiętnienia przy ul. Chełmońskiego.

- Aspirant Michał Kędzierski 4 maja 2021 r. podczas pełnienia służby poniósł śmierć. Wieloletni funkcjonariusz wcześniej dał się poznać Raciborzanom jako dziennikarz lokalnej rozgłośni radiowej. Michał Kędzierski dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy miasta i jego mieszkańców był powszechnie lubiany, a jego śmierć wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Raciborza, ale głębokim echem odbiła się w całym kraju. Pośmiertnie awansowany na stopień aspiranta, odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Krzyżem Zasługi za Dzielność" oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant". Rada Miasta Racibórz, poprzez nadanie nazwy rondu u zbiegu ulic Opawskiej, Jana Matejki i Józefa von Eichendorffa, podkreśli wzorową postawę pełniącego służbę raciborzanina i upamiętni policjanta, który oddał najwyższą cenę w imię pełnionych obowiązków - napisano w uzasadnieniu.

Już po przedstawieniu radnym projektu uchwały, 20 lutego, dwa dni przed sesją, do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek z ratusza o wydanie pozwolenia na budowę pomnika przy Chełmońskiego. 21 lutego został zarejestrowany.

Zadowolony z takiego obrotu sprawy był przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner. Uznał, że poprzez złożenie projektu uchwały udało się zmobilizować prezydenta do działania. W opinii Czernera najodpowiedniejszym miejscem do upamiętnienia śp. asp. Michała Kędzierskiego będzie to, gdzie zginął. Złożył wniosek o wycofanie projektu, zaakceptowany przez większość.

Radny Henryk Mainusz poinformował, że został upoważniony do przedstawienia na sesji stanowiska Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Ta zadeklarowała udostępnienie terenu pod pomnik-obelisk oraz sfinansowanie przedsięwzięcia. 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202322:23

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Temat strzelnic – przy Łąkowej, w parku Zamkowym i na Głubczyckiej – zdominował poniedziałkowe obrady komisji budżetowej. Było też o remontach dróg i pożytkach z programu 500+.

(greh)
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202308:50

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego, fot. pixabay.com/mwitt1337
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności28 marca 202300:01

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

9 grudnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Muzeum w Raciborzu uroczyste obchody 95-lecia istnienia tej ważnej dla miasta instytucji. W tym dniu siedzibę muzeum odwiedzili licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele władz zarówno państwowych jak i regionalnych, oraz delegacje z zaprzyjaźnionych muzeów.

materiał płatny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.