Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202314:12

Prezydent krytycznie o radnych po stanowisku RIO. Inwestycje będą opóźnione

Prezydent krytycznie o radnych po stanowisku RIO. Inwestycje będą opóźnione - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Dariusz Polowy zorganizował dziś, 20.02., kolejną konferencję prasową, w której nawiązał do stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej w kwestii tegorocznego budżetu miasta.

Odpowiedzialne za nadzór nad gospodarką finansową samorządów RIO uznało, że styczniowa uchwała budżetowa, podjęta głosami większości w Radzie Miasta (kluby Razem dla Raciborza, Radni Niezależni M. Fity) narusza prawo. Nie można bowiem zwiększać dochodów bez oparcia w urzędowych prognozach. Radni muszą je więc skorygować, za czym pójdzie wykreślenie niektórych zadań. Musi się to stać w marcu.

Jak dodał prezydent, taki obrót sprawy wyklucza ogłoszenie przetargów, bo RIO zakwestionowała również wieloletnią prognozę finansową (WPF). To opóźnia realizację zadań związanych m.in. z rozbudową H2Ostróg czy budową nowych bloków przy Łąkowej.

Prezydent skrytykował kolejny raz rządzące kluby, zapewniając jednak, że taka sytuacja go nie zniechęca, a wręcz przeciwnie - dopinguje.

Dariusz Polowy mówił, że postawa radnych opóźnia budowę bloków przy Łąkowej. W odpowiedzi na nasze pytanie przyznał jednak, że nie zapadła jeszcze decyzja w Banku Gospodarstwa Krajowego dotycząca przyznania naszemu miastu 35 mln zł na budownictwo wielorodzinne. - Nic nie wskazuje, że tych pieniędzy nie będzie - zapewnił.

Odniósł się też do sprawy centrum aktywnej integracji społecznej - budowy lodowiska, które radni wykreślili z budżetu i WPF. RIO, jak można było usłyszeć, nie zajęła w tej sprawie stanowiska.

Ze względu na lokalizację lodowiska blisko wałów, pojawiają się pytania o konieczność pozyskania pozwolenia wodnoprawnego. To czasochłonna procedura. Jak wynika z naszych informacji ze Starostwa Powiatowego, postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę wciąż się toczy i uwzględnia wymagania stawiane przez prawo wodne. Nie mamy jednak wiedzy o szczegółach. Pytaliśmy więc prezydenta czy pozwolenie na budowę zostało wydane? - Proszę to pytanie skierować do wykonawcy - odesłał nas Dariusz Polowy.

Całość konferencji można odsłuchać poniżej.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.