Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202310:01

Odprawa roczna w raciborskiej komendzie policji

Odprawa roczna w raciborskiej komendzie policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyła się odprawa służbowa, podczas której komendant nadkomisarz marek Ryszka przedstawił wyniki osiągnięte przez garnizon w 2022 roku. Ponadto szef raciborskich stróżów prawa wskazał cele i priorytety na bieżący rok. W odprawie uczestniczył pełniący obowiązki zastępcy komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Marek Nowakowski.

Komendant nadkomisarz marek Ryszka przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił wyniki uzyskane w 2022 roku przez poszczególne piony w tym kryminalny, przestępczości gospodarczej, prewencji i ruchu drogowego. Na szczególną uwagę zasługuje III miejsce w województwie - wykrywalność w przestępstwach stwierdzonych oraz I miejsce w województwie w wykrywalności w 7 kategoriach. Również I miejsce uzyskali raciborscy kryminalni w województwie w wykryciu kradzieży cudzej rzeczy. Ponadto I miejsce w województwie raciborska jednostka uzyskała w zwalczaniu twardej korupcji.

Komendant w swoim przemówieniu wspomniał o najważniejszych programach, kampaniach i inicjatywach realizowanych przez raciborskich policjantów. Na szczególną uwagę zasługuje zorganizowany przez raciborskich mundurowych jako pierwszych w garnizonie śląskim spotkanie przy kawie z mieszkańcami w ramach amerykańskiego programu „Coffee with a Cop”. Było to luźne spotkanie policjantów z mieszkańcami mające na celu przełamanie barier. Kolejnym sukcesem raciborskich policjantów była inicjatywa spotkania z Prezydentem Miasta, przedstawicielami Sądu Rodzinnego oraz kuratorami, podczas którego podjęto działania związane z zabezpieczeniem budynków po byłym szpitalu przy ulicy Bema w Raciborzu, gdzie gromadzili się bezdomni i młodzież, która ulegała demoralizacji. Bardzo ważną inicjatywą są także podjęte przez kierownictwo raciborskiej Policji przy wsparciu Wójta i Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich starania na rzecz przywrócenia posterunku Policji w Pietrowicach Wielkich. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniu społeczności lokalnej w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

W dalszej części narady, szef raciborskich policjantów skierował podziękowania obecnym na odprawie gościom. Podziękował za włożony wkład i dobrą współpracę w zakresie pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Podziękował też za życzliwość, okazywane zrozumienie dla potrzeb i udzielone w 2022 roku wsparcie, również te finansowe, dzięki któremu tabor raciborskiej policji wzbogacił się o dwa nowe nieoznakowane radiowozy. Za wzorową współpracę, Komendant podziękował również szefowej raciborskiej prokuratury.

W kolejnej części odprawy głos zabrał Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, który raciborskim policjantom pogratulował osiągniętych w 2022 roku wyników i podziękował za duże zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa całego powiatu raciborskiego. Następnie głos zabrał Wiceprezydent Miasta Raciborza Dawid Wacławczyk, który również podziękował Komendantowi i podległym mu policjantom za wspólną pracę na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców poprzez realizację wspólnych projektów. Szefowa prokuratury również na ręce szefa raciborskiej policji w kilku słowach złożyła podziękowania za bardzo dobrą współpracę.

Na zakończenie odprawy głos zabrał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Marek Nowakowski. Komendant podziękował raciborskim policjantom za rok ciężkiej pracy, bardzo wysoko ocenił wyniki osiągnięte przez całą jednostkę. Ponadto wyraził wyrazy uznania za szereg nowych inicjatyw, jakie podjęli raciborscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, jak również na temat budowania pozytywnych relacji. Podziękował także samorządowcom za wsparcie również to finansowe oraz szefowej raciborskiej prokuratury, za dobrą współpracę na rzecz wspólnego bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu raciborskiego.

Zgodnie z ceremoniałem tegoroczna odprawa rozpoczęła się złożeniem przez Naczelnika Wydziału Prewencji, aspiranta sztabowego Krzysztofa Wierzgonia meldunku pełniącemu obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorowi Markowi Nowakowskiemu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka przywitał zgromadzonych gości. W odprawie, oprócz policjantów i przedstawicielki pracowników cywilnych Policji uczestniczyli: Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Wiceprezydent Miasta Raciborza Dawid Wacławczyk oraz Prokurator Rejonowy Agata Dołhasz. Na sali obecny był również dyrektor Biura Poselskiego Ministra Michała Wosia, Szymon Szrot.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.