Starostwo szykuje 43 oddziały dla absolwentów podstawówek

7 lutego 2023 r. odbyło się posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Dla absolwentów podstawówek starostwo szykuje 43 oddziały. Wracają dni otwarte.
ZSO nr 1 siedem oddziałów, w tym w Plastyku, II LO również siedem. W pozostałych placówkach CKZiU nr 1 (Gastronomik/Budowlanka), Ekonomiku oraz CKZiU nr 2 (Mechanik) będzie ich 29. W Budowlance czeka nowy kierunek - technik aranżacji wnętrz.
Na spotkaniu ustalono, iż DNI OTWARTE w szkołach będą miały miejsce, w zależności od potrzeb uczniów, w dniach 29-31 marca br. Tej formy, jak słyszymy od starosty Grzegorza Swobody, chcieli dyrektorzy. Ósmoklasiści będą mogli odwiedzić szkoły, a te przygotować się na ich przyjęcie wedle własnego pomysłu.
Zadaniem ww. zespołu było zaopiniowanie propozycji zadań naborowych na rok szkolny 2023/2024 pod kątem ilości uruchamianych oddziałów w poszczególnych szkołach, a także nowych kierunków wprowadzanych w szkołach na terenie szkół podległych Powiatowi Raciborskiemu.
Następnie plany naborowe zostaną przedstawione Zarządowi Powiatu Raciborskiego, a po ich zatwierdzeniu oferta edukacyjna zostanie opublikowana na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych oraz w informatorze naborowym wydawanym co roku przez Referat Edukacji.
Podczas prezentacji została również przedstawiona analiza demograficzna na rok szkolny 2023/2024, przeprowadzona w oparciu o dane z SIO pozyskane z gmin powiatu raciborskiego. Starostwo liczy na uczniów z powiatu głubczyckiego. Dostosowana do ich potrzeb ma być komunikacja PKS-u.


![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)




![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)










![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)
![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany