Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 stycznia 202313:42

Śląskie Orły Wolontariatu 2022 - laureatka z Raciborza w ratuszu

Śląskie Orły Wolontariatu 2022 - laureatka z Raciborza w ratuszu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W poniedziałek (23.01) raciborski magistrat odwiedziła Anna Cieśla, zdobywczyni III miejsca w kategorii Wolontariusz Indywidualny podczas gali Śląskie Orły Wolontariatu 2022.

- To postać znana w kręgach związanych z życiem społecznym naszego miasta. Jest uczestniczką wielu inicjatyw, działaczką organizacji i postacią inspirującą do działania dla wielu innych osób - informuje magistrat.

Anna Cieśla jest również założycielką Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcie, które powstało przy udziale grupy wolontariuszy z Raciborza. tuż po wybuchu wojny na Ukrainie.

- Racibórz ma szczęście, że posiada tak cennego partnera społecznego. W przeciwieństwie do wielu innych miast, nasz magazyn znajdujący się w budynku B dawnego Gimnazjum nr 5 na ul. Opawskiej działa cały czas. Zorganizowana grupa wolontariuszy najpierw samodzielnie pozyskuje a następnie dystrybuuje tutaj artykuły spożywcze, środki chemiczne, ubrania oraz meble dla matek z dziećmi przebywającymi w powiecie raciborskim. Dotychczas centrum odwiedziło ponad 2,5 tysiąca rodzin. Ania jest głową całego przedsięwzięcia. Poza dystrybucją darów organizuje spotkania i warsztaty dla kobiet z Ukrainy, podczas których odbywają się zajęcia takie jak nauka języka polskiego, zapoznanie się z polską kulturą, wspólne pieczenie ciast i tworzenie ozdób oraz warsztaty jak odnaleźć się w obcym kraju oraz spotkania integracyjne. Stworzyła we współpracy z ukraińską psycholożką program wspierający rodziny ukraińskie, gdzie przez 6 miesięcy odbywały się spotkania dające wsparcie potrzebującym - napisał na swoim profilu facebookowym wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

W centrum można obecnie m.in. odbywać konsultacje lekarskie w języku ukraińskim.

- Ludzie tacy jak pani Anna stanowią przykład dla wielu osób chcących społeczeństwu dać coś od siebie. Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić się tak zaangażowanymi mieszkańcami - mówił po spotkaniu prezydent Dariusz Polowy.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Reklama
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.