Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 stycznia 202311:51

Prezes i związkowcy z Rafako u prezydenta

Prezes i związkowcy z Rafako u prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Raciborza spotkał się z prezesem Rafako Radosławem Domagalskim-Łabędzkim oraz przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce.

Jak informuje ratusz, podczas spotkań rozmawiano o bieżącej sytuacji spółki, możliwych scenariuszach dla niej oraz o zakresie zaangażowania i wsparcia działań przez nią podejmowanych przez prezydenta.

Po spotkaniu z prezesem Domagalskim-Łabędzkim, prezydent Polowy podkreślał, że na obecnym etapie daleko jest do definitywnych rozstrzygnięć w sprawie spółki. Wyraził także nadzieję na pozytywne zakończenie rozmów z Tauronem i zażegnanie problemów, z którymi boryka się obecnie jeden z symboli gospodarczych Raciborza.

Rafako i cały zespół ludzi, którzy tam pracują, mają unikalne kompetencje. To, co oni robią w Polsce i za granicami sprawia, że nie tylko Racibórz, ale i cały kraj nie może sobie pozwolić na to, aby te kompetencje, unikalne umiejętności oraz wiedzę utracić. To byłaby strata trudna do udźwignięcia dla sektora energetycznego nie tylko w Polsce - podsumował po spotkaniu Dariusz Polowy.

Włodarz miasta skierował słowa uznania w kierunku prezesa Rafako zwracając uwagę na determinację, zaangażowanie i profesjonalizm w jego działaniach na rzecz spółki. Dodał, że szczęściem Rafako jest to, że obecnie ma takiego, a nie innego prezesa.

Po południu odbyło się kolejne spotkanie prezydenta poświęcone trudnej sytuacji raciborskiego potentata energetycznego. Tym razem Dariusz Polowy rozmawiał z przedswicielami związków zawodowych: Markiem Langerem – przewodniczącym NSZZ PZP RAFAKO, Wiesławem Oleszowskim – przewodniczącym Solidarność Rafako oraz Markiem Tylką – przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników Rafako S.A.

RAFAKO na przestrzeni dekad stało się jednym z gospodarczych symboli Raciborza. Częścią historii naszego miasta oraz jego tożsamości. W przedsiębiorstwie tym pracują kolejne pokolenia raciborzan. Dlatego też szczególnie bliskie są mi problemy i wyzwania, przed którymi stoi spółka, od tak wielu lat dumnie reprezentująca Racibórz, zarówno w polskiej jak i światowej energetyce (...) Podczas spotkania zapewniłem o pełnym wsparciu ze swojej strony i uczynieniu co w mojej mocy, aby pomóc spółce w tym szczególnym dla niej okresie - mówił po spotkaniu Dariusz Polowy.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.