Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 stycznia 202312:31

Młodzi mieszkańcy gminy Krzyżanowice szusowali po stokach

Młodzi mieszkańcy gminy Krzyżanowice szusowali po stokach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Od 8 do 13 stycznia po raz jedenasty, po długiej przerwie związanej z pandemią COVID19, odbył się wyjazd uczniów ze wszystkich szkół Gminy Krzyżanowice do Zakopanego.

Dzięki wsparciu wójta Grzegorza Utrackiego, który jest inicjatorem tej wycieczki, 44 dzieci z klas siódmych i ósmych naszej gminy wzięło udział w nauce jazdy na nartach oraz zajęciach rekreacyjnych.

- Pod okiem nauczycieli i zarazem instruktorów, nasi uczniowie zgłębiali tajniki narciarstwa zjazdowego na dobrze przygotowanym obiekcie „Witów Ski”. Dla niektórych początki były trudne, inni świetnie szusowali po stoku, ale finalnie wszyscy nauczyli się jeździć lub udoskonalili swoje umiejętności. W przepięknym, zimowym otoczeniu Tatr dzieci miały okazję pospacerować malowniczą trasą pod Reglami, po Zakopanem, Krupówkach, mogli poszaleć w Termach Chochołowskich, zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzeć skocznię i trening zawodników przygotowujących się do Pucharu Świata w skokach narciarski na Wielkiej Krokwi, popływać w basenie w hotelu Tatra, pograć tam w kręgle, bilard i piłkarzyki. Pensjonat „Pod Giewontem” tradycyjnie przywitał nas miłą obsługą i smaczną kuchnią. Zimowa, bajkowa aura Tatr sprzyjała czynnej rekreacji i integracji, a wszystko pod okiem kierownika wycieczki oraz nauczycieli szkół naszej gminy, którzy stale dbali o bezpieczeństwo uczniów. W podsumowaniu wyjazdu nie zabrakło medali dla uczniów, którzy świetnie opanowali umiejętności narciarskie. Nasza grupa bardzo dobrze współpracowała, była aktywna i zdyscyplinowana, przestrzegała zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach. Młodzież bardzo szybko się zintegrowała, spędzając wspólnie czas na stoku i poza nim. Tym razem osób, które nigdy nie jeździły na nartach było więcej niż połowa grupy, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że po raz kolejny udało nam się zachęcić i nauczyć podstaw jazdy na nartach wielu uczniów naszej gminy. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zaszczepił w uczniach chęci do aktywnego wysiłku i kontynuowania przygody narciarskiej. Zadowoleni i pełni wrażeń zakończyliśmy przygodę z nartami - relacjonuje Aleksandra Gajęcka.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.