Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 stycznia 202309:48

Raport 998. O krok od katastrofy ekologicznej

Raport 998. O krok od katastrofy ekologicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W okresie od 14 do 16 stycznia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP wyjeżdżali do akcji kilkukrotnie. Poważne zdarzenie, którego skutki mogły być bardzo złe, miało miejsce niedzielę. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 14 stycznia 2023

O godzinie 13.32 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania przy ulicy Kossaka w Raciborzu ze względu na brak kontaktu z lokatorem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i próbie nawiązania kontaktu z mieszkańcem, ten samodzielnie otworzył drzwi. Nie wymagał pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 15 stycznia 2023

W niedzielną noc, o godzinie 3.32 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu, gdzie doszło do pożaru kontenera na śmieci. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 1 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenie mogło być podpalenie.

O godzinie 22.01 jeden zastęp z Reymonta udał się na ulicę Winną w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu lub benzyny. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili obecność charakterystycznego zapachu w powietrzu, jednak bardziej przypominał on zapach ropy niż gazu lub benzyny. Rozpoczęto poszukiwania źródła zapachu. W tym celu sprawdzano przydrożne studzienki kanalizacyjne. Kontrola poszczególnych studzienek zaprowadziła strażaków na teren jednego z zakładów przy ulicy Starowiejskiej. Jak się okazało, doszło tam do przelania zbiornika na olej opałowy. Część substancji dostała się do kanalizacji. Niezwłocznie powiadomiono Wodociągu Raciborskiej o konieczności zabezpieczenia oczyszczalni ścieków. Jak ustalono substancja ropopochodna znajdowała się już na terenie zakładu przy ulicy Wodnej. Na miejsce skierowano kolejne zastępy, których zadanie polegało na rozłożeniu specjalnych rękawów sorpcyjnych w miejscu zrzutu oczyszczonych ścieków do Odry. Substancja ropopochodna została zneutralizowana. Całe działania trwały około 4,5 godziny.

Poniedziałek, 16 stycznia 2023

Kolejne zdarzenie odnotowano w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 2.31 przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru w piwnicy. Mieszkańcy budynku opuścili go jeszcze przed przybyciem strażaków. Po dojeździe służb i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się drewno składowane w piwnicy. Strażackie działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego. Po ugaszeniu ognia budynek został oddymiony oraz poddany kontroli przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Konieczne okazało się także zakręcenie zaworu głównego doprowadzającego wodę do budynku. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury spaleniu uległa plastikowa rura doprowadzająca wodę. Strażacy wypompowali także wodę z zalanej piwnicy. Wartość strat materialnych w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 20 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były niedomknięte drzwiczki do popielnika w piecu centralnego ogrzewania. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Drugie poniedziałkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 6.23 przy ulicy Dąbrowskiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz pogotowie gazowe. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów nie stwierdzono obecności gazu w atmosferze. Wyczuwalny zapach mógł być pokłosiem wcześniejszej akcji z olejem opałowym.

Czytaj także

Bobry przyczyną strażackiej interwencji

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Reklama
Sport5 lutego 202320:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe weekendowe emocje za nami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.