Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 stycznia 202315:24

Poczuj prawdziwą zimę i ruszaj z nami na kulig do Koniakowa!

Poczuj prawdziwą zimę i ruszaj z nami na kulig do Koniakowa! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Pomysł na udany styczniowy weekend jest prosty: góry, śnieg, świeże powietrze, piękne widoki i dobra zabawa. Gdy do tego dodać stukot końskich kopyt w świetle pochodni, towarzystwo kapeli góralskiej, kuchnię beskidzką, odrobinę śliwowicy i możliwość poznania ciekawych atrakcji związanych z tradycją górali śląskich… otrzymujemy imprezę krajoznawczo - integracyjną, która spodoba się każdemu turyście!

Lubiany przez dzieci, młodzież i dorosłych! Któż z nas nie cieszy się już na samą myśl o kuligu na świeżym powietrzu, z widokiem na Baranią Górę, w Koniakowie, będącym najbardziej klimatyczną miejscowością góralską w Beskidzie Śląskim? A kulig to dopiero początek. Poza nim proponujemy Wam zwiedzanie wyjątkowych miejsc związanych z kulturą regionu i folklorem beskidzkim.

Najbardziej klimatyczną atrakcją wyjazdu, który odbędzie się w dniach 28-29.01.2023 jest przejazd fasiągami przy blasku pochodni zakończony góralską biesiadą (kiełbasa z grilla z surówką i chlebem, kwaśnica, zimna płyta, śliwowica) w wiacie przy domu wypoczynkowym położonym w centrum Koniakowa, u stóp Ochodzitej. Do biesiady (i zabawy!) przygrywać będzie góralska kapela, co na pewno urozmaici nam wieczór...

Poza zabawą będzie też czas na poznanie tradycji i kultury góralskiej Koniakowa. Zwiedzimy centrum Koronki Koniakowskiej i Beskidzkie Centrum Pasterstwa, gdzie będzie można zakupić prawdziwe oscypki i pamiątki regionalne. W Chacie na Szańcach posłuchamy opowieści wesołego beskidzkiego gawędziarza. Wejdziemy też na Ochodzitą, z której szczytu rozciąga się rozległy, piękny widok na Beskid Śląski, Śląsko-Morawski i Żywiecki, a przy dobrej widoczności nawet na Małą Fatrę i Tatry. Nie zabraknie też klasycznego spaceru po centrum Wisły i wjazdu wyciągiem na Skocznię im. Adama Małysza. W Chacie Kawuloka (oryginalnej kurnej chacie góralskiej z XIX wieku) posłuchamy opowieści o dawnym życiu górali, okraszonej pokazem gry na instrumentach pasterskich!

Zabieramy wygodne buty, ciepłe ubrania, dobry humor i coś fajnego do termosu ;)

Szczegóły: Kulig w Koniakowie
Informacje i zapisy: Biuro Podróży „Orinoko Art & Travel” na ul. Opawskiej 38 (vis a vis E-Leclerc), czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 oraz pod numerami telefonów 32 740 92 00 i 515 739 642; mail: biuro@orinoko.pl.

Autor: reklama, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202423:23

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku mija 50 lat od otwarcia Przedszkola nr 11 przy ul. Jana, znanego jako ZEW-owskie. W roku jubileuszowym w Raciborskim Centrum Kultury dzieci wystawiły Królewnę Śnieżkę.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.