Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 grudnia 202222:11

Marka kosmetyków wegańskich i ekologicznych z tradycjami

Marka kosmetyków wegańskich i ekologicznych z tradycjami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dzisiejszy świat jest silnie uprzemysłowiony, mamy również świadomość wszechobecnych zanieczyszczeń i coraz chętniej sięgamy po to, co prawdziwe i pochodzi z natury. Jednak jeszcze dekadę czy dwie temu, takie podejście do życia i pielęgnacji nie było tak popularne. Weganizm i ekologia można powiedzieć, że dopiero raczkowały, szczególnie w naszym kraju, który ciągle podnosił się po wielu historycznych zawirowaniach. Okazuje się jednak, że już od przeszło 30 lat na naszym rodzimym rynku działa firma, która z pasji i w zgodzie z własnymi przekonaniami oferowała wyjątkowe, autorskie produkty, już od 1991 roku.

Czas przemian i wyjątkowa pielęgnacja od FEMI

Laboratorium FEMI działa od samego początku w Gdańsku. Zostało założone przez Hannę Łopuchow – farmaceutkę, technolog ekologicznych receptur, specjalistkę od fitoterapii, botaniki i aromaterapii. Była to pierwsza marka w Polsce, która wprowadziła kosmetyki ekologiczne i wolne od sztucznych, chemicznych konserwantów. 

Każdy kosmetyk jest autorską recepturą założycielki. Sekret ich skuteczności i wyjątkowości tkwi w bogatym składzie oraz naturalnych składnikach aktywnych. Doskonale sprawdzają się więc zarówno w pielęgnacji cery normalnej, jak i problematycznej. 

Wegańskie kosmetyki na bazie wyjątkowego składnika

Pojęcie kosmetyków wegańskich wydaje się stosunkowo świeże. Dawniej z pewnością go nie znaliśmy. Jednak nie odnosi się ono jedynie do pielęgnacji, a do całego życia i podejścia do niego. Najważniejsze jest tutaj unikanie produktów odzwierzęcych. W związku z tym w kosmetykach nie pojawia się miód, propolis, czy mleko. Tworzone są one jedynie z roślin, które doskonale pielęgnują skórę i dbają o zachowanie jej młodego wyglądu na długo. 

W kosmetykach FEMI znajdziemy wyjątkowy składnik, czyli drogocenny olejek z róży damasceńskiej. Jest on bardzo drogi, gdyż kwiaty te zbierane są jedynie raz do roku. Jednak najważniejsze są tu jego niepowtarzalne właściwości dla naszej skóry. Doskonale ją pielęgnuje, nawilża i pomaga opóźniać procesy starzenia się skóry. Z pewnością warto sięgać po produkty, które zawierają go w swoim składzie i cieszyć się z ich skuteczności.

hasan-almasi-8irj_wnsojk-unsplash

Jakie jeszcze zalety mają naturalne, ekologiczne kosmetyki?

Piękny roślinny zapach, brak sztucznych dodatków i wyjątkowe pielęgnowanie cery – to z pewnością powinno już wystarczyć w kategorii zalet. Warto jednak pamiętać również, że są one doskonałe dla każdego z nas, niezależnie od wieku, ponadto nie uczulają i nie powodują podrażnień, bo dają nam jedynie to co najlepsze i w pełni naturalne. 

Wszystkie składniki kosmetyków Laboratorium FEMI pochodzą ze sprawdzonych źródeł na całym świecie, z którymi firma współpracuje od lat. Odpowiedni sposób uprawy i unikanie sztucznych nawozów sprawia, że są one najwyższej jakości i w każdym produkcie można wykorzystać maksymalnie ich dobroczynne właściwości. Certyfikowane gospodarstwa muszą spełniać restrykcyjne normy, aby ich rośliny były uznane za ekologiczne i mogły trafić do takich produktów, jakie oferuje opisywane marka. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.