Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 grudnia 202211:39

Zmiana nawyków daje duże oszczędności. Nowy poradnik Taurona

Zmiana nawyków daje duże oszczędności. Nowy poradnik Taurona - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Ponad 250 tysięcy oświadczeń złożyli już klienci TAURONA, aby skorzystać z Tarczy Solidarnościowej w zakresie podwyższonych limitów na prąd i ograniczenia cen za prąd dla firm i instytucji. Co zrobić, aby ograniczyć zużycie prądu w przedsiębiorstwie, gospodarstwie domowym i tym samym w pełni skorzystać z rządowych rozwiązań - doradzają eksperci energetycznego lidera w nowym poradniku.

Publikacja dostępna jest na lepiej.tauron.pl/oszczędzanie 

- Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz inne uprawnione podmioty składają oświadczenia do swojego dostawcy energii, aby skorzystać z ograniczonej ceny prądu w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. Oświadczenia powinny złożyć małe i średnie firmy, jednostki samorządu terytorialnego, a także podmioty wrażliwe wskazane w ustawie - mówi Rafał Soja, prezes spółki TAURON Sprzedaż. Do 30 listopada oświadczenia musiały złożyć te podmioty, które chciały skorzystać z ograniczonej ceny energii od 1 grudnia br.

Natomiast gospodarstwa domowe, które przysługuje wyższy limit niż 2000 kWh mają czas na złożenie oświadczeń do 30 czerwca 2023 roku. Oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną dla osób z niepełnosprawnościami, dużych rodzin i rolników można teraz złożyć również poprzez rządową aplikację mObywatel. W m-Obywatelu wystarczy zalogować się do aplikacji i wybierać opcję „Złóż wniosek”, a aplikacja szybko i sprawnie przeprowadzi każdego przez wszystkie etapy składania oświadczenia i automatycznie uzupełni dane osoby składającej dokument. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie tauron.pl/zamrozenie-pradu 

Warto oszczędzać

TAURON przekonuje swoich klientów do mikrooszczędności. Zauważalne zmniejszenie zużycia prądu, a to realna korzyść dla budżetu gospodarstwa domowego. Nawet o kilkanaście procent może spaść domowe zapotrzebowanie na energię elektryczną tylko dzięki zmianie nawyków jej użytkowania.

- Najtańszą energią jest ta niewykorzystana, dlatego tak ważnym jest efektywne zarządzanie domowym zużyciem prądu. Wspieramy naszych klientów we wdrażaniu dobrych nawyków i optymalnych rozwiązań technologicznych dla domu, które przyniosą oszczędności i pozwolą w pełni skorzystać z rozwiązań Tarczy Solidarnościowej - mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż - Pomocne wskazówki naszych ekspertów publikujemy regularnie w na blogu lepiej.tauron.pl, w social mediach, a teraz także w praktycznym bezpłatnym poradniku - dodaje prezes.

Efektywność w firmach

TAURON zachęca także firmy do rozwiązań zapewniających wyższą efektywność energetyczną. Audyt energetyczny i wprowadzone w jego wyniku rozwiązania proefektywnościowe potrafią wygenerować dla firmy znaczą redukcję zużycia energii. Nawet o 30 procent może obniżyć rachunki za energię firma, która wdroży rozwiązania optymalizujące jej zużycie.

Niektóre rozwiązania, pomagające obniżyć zużycie mediów w firmie są proste do wdrożenia, ale nie zawsze oczywiste, dlatego warto przeprowadzić audyt energetyczny w swojej firmie.

W jego efekcie eksperci proponują rozwiązania, które mają poprawić efektywność energetyczną i znaleźć potencjalne oszczędności w zużyciu energii. Przykładowo są to rozwiązania pozwalające ograniczyć straty energii albo nowe rozwiązania, które w efekcie zmniejszą zużycie energii lub też zwiększą efektywność konkretnych procesów w firmie. Audyt energetyczny powinien być pierwszym krokiem w kierunku efektywnego zużycia energii przez każdą firmę.

Pięć kroków do domowych oszczędności

Dowiedz się, ile prądu zużywasz, zlokalizuj najbardziej prądożerne urządzenia, optymalizuj zużycie energii, korzystaj z nowoczesnych technologii i wreszcie zmień swoje nawyki - to pięć kroków do efektywnego obniżenia zużycia energii.

Każdy może także skorzystać z opracowanej przez ekspertów TAURONA w nowym ebooku listy 24 zaleceń dotyczących codziennego oszczędzania prądu. Dobre praktyki eksploatacyjne przynoszą szybkie efekty – przekonują energetyczni eksperci. Zużycie energii zostanie ograniczone, przy jednoczesnym poprawieniu sprawności urządzeń i zmniejszeniu ryzyka awarii.

Optymalizując zużycia energii w gospodarstwie domowym, warto zacząć od audytu. Polega on na ustaleniu, które urządzenia i jakie rutynowe zachowania skutkują największym wydatkowaniem energii. Starannie przeprowadzony audyt, opracowanie zaleceń optymalizacyjnych i ich konsekwentne wdrażanie zapewnia wymierne oszczędności. Już sama świadomość, ile energii konsumują poszczególne urządzenia, sprawi, że domownicy zaczną ich używać w sposób bardziej celowy i przemyślany.

Warto również wziąć pod uwagę rozwiązania technologiczne wspierające efektywność energetyczną. Zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na media energetyczne zmniejsza się po zainstalowaniu nawet najprostszych rozwiązań z zakresu smart home tj. termostaty czy inteligentne oświetlenie.

Tarcza ochronna

Do oszczędzania energii elektryczne zachęca dodatkowo rządowa Tarcza Solidarnościowa. Jeśli ograniczy się zużycie energii o ponad 10 procent w stosunku do 2022 r., oprócz oszczędności wynikających z ograniczenia zużycia energii, klient otrzyma 10 proc. obniżkę rachunku w 2024 r.

Więcej na temat metod oszczędzania energii w nowym poradniku na lepiej.tauron.pl/oszczędzanie

Autor: mat. prasowy Tauron, fot. Couleur/pixabay.com, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.