Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 grudnia 202211:35

Średnie OC w Raciborzu tańsze niż w Polsce. Najczęściej szkody wyrządzają kierowcy…

Średnie OC w Raciborzu tańsze niż w Polsce. Najczęściej szkody wyrządzają kierowcy… - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Statystyczny szkodowy kierowca z Raciborza ma 52 lata. Aktualnie do ubezpieczenia OC zgłasza on Volkswagena Golfa, ale niewykluczone, że w przeszłości użytkował inny samochód i to właśnie nim spowodował szkodę – czytamy w informacji prasowej portalu rankomat.

Z deklaracji kierowców z Raciborza wynika, że ponad 22% z nich odpowiada za przynajmniej jedną szkodę komunikacyjną. Taki wynik oznacza, że Racibórz znalazł się w końcowej części zestawienia największych miast w Polsce pod względem liczby kierowców deklarujących szkody. Z danych wynika, że mniej ostrożnych za kierownicą mieszkańców Śląska można było spotkać w pozostałych uwzględnionych w zestawieniu miastach.

Eksperci multiporównywarki rankomat.pl przeanalizowali deklaracje właścicieli samochodów poszukujących taniego OC. Celem było sprawdzenie, po których miastach poruszało się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody. Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można było spotkać w innym mieście położonym w województwie śląskim – Sosnowcu (28,6%). Najmniej nieostrożnych kierowców było z kolei w Gnieźnie (17,5%). Pełne zestawienie poniżej: 

raciborz24122022

Racibórz w liczbach

22,3% raciborskich kierowców przyznało się do spowodowania w przeszłości przynajmniej jednej szkody komunikacyjnej. To wynik na miarę 66. miejsca (ex aequo wraz z Piotrkowem Trybunalskim, Łomżą i Świdnicą) w zestawieniu 84 miast. Statystyczny szkodowy kierowca z Raciborza ma 52 lata. Aktualnie do ubezpieczenia OC zgłasza on Volkswagena Golfa, ale niewykluczone, że w przeszłości użytkował inny samochód i to właśnie nim spowodował szkodę. Statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie, a w Raciborzu średnia składka w III kwartale 2022 r. wyniosła 433 zł. To o 64 zł mniej od średniej dla całego kraju. W badanym okresie więcej składka OC kosztowała kierowców z wszystkich pozostałych uwzględnionych w zestawieniu miast województwa śląskiego.

racibrz

- Historia ubezpieczenia kierowcy jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez ubezpieczycieli, jeśli chodzi o wycenę OC. Bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na maksymalne zniżki. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie danych dotyczących kolizji i wypadków, sieci dróg oraz natężenia ruchu oceniają ryzyko wystąpienia szkody w danym mieście czy regionie. Wysokie ryzyko może oznaczać wyższą cenę obowiązkowej polisy – komentuje Stefania Stuglik, ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych multiporównywarki rankomat.pl. – Podczas kalkulacji składki ubezpieczyciele uwzględniają więcej parametrów. Dlatego zawsze warto porównać oferty wszystkich towarzystw, ponieważ każde z nich inaczej będzie oceniać ryzyko wystąpienia szkody – dodaje.

Racibórz na tle województwa 

Zmotoryzowani mieszkańcy Raciborza wypadli dobrze, gdy uwzględni się deklaracje z całego regionu. W województwie śląskim 25,2% kierowców przyznało się do przynajmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia. Nic zatem dziwnego, że średnia wojewódzka cena OC okazała się o 37 zł wyższa od średniej ceny OC w Raciborzu i wyniosła 470 zł. W skali całego kraju najmniej za OC płacili kierowcy z Podkarpacia (425 zł), a najmniej szkodowych kierowców można było spotkać na Lubelszczyźnie (20,4%).

raciborz234122022p2

Autor: inf. prasowa rankomat, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.