Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 grudnia 202209:59

Przemoc wobec dziecka. Raciborska policja szkoli nauczycieli

Przemoc wobec dziecka. Raciborska policja szkoli nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Głównym celem szkolenia jest wsparcie merytoryczne pracowników oświaty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zapoznanie z wiedzą dotyczącą obowiązków, jakie spoczywają na nauczycielach i pedagogach szkolnych, która wynikają z zapisów prawnych procedury „Niebieska Karta”.

Przedstawicielka raciborskiej policji, starszy aspirant Edyta Mazur, na co dzień koordynująca procedurę „Niebieskiej Karty”, we współpracy z przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu Aurelią Bindacz przeprowadziła pierwszą edycję szkolenia warsztatowego skierowaną do pracowników oświaty, w tym nauczycieli i pedagogów szkolnych w zakresie przeciwdziałanie przemocy domowej wobec dziecka oraz wdrożenie procedury „Niebieskiej Karty” w oświacie. Gości przywitał obecny na miejscu wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Projekt został objęty patronatem honorowym przez prezydenta Dariusza Polowego.

Szkolenie odbyło się na terenie Centrum Nauki „Sowa” przy ulicy Żorskiej w Raciborzu. Miejsce to zostało wskazane przez raciborski magistrat. Jako pierwsi zostali przeszkoleni nauczyciele i pedagodzy z raciborskich przedszkoli i zespołów szkolno-przedszkolnych. Głównym celem szkolenia jest wsparcie merytoryczne pracowników oświaty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zapoznanie z wiedzą dotyczącą obowiązków, jakie spoczywają na nauczycielach i pedagogach szkolnych, która wynikają z zapisów prawnych procedury „Niebieska Karta”.

Podczas spotkania prelegentki omówiły problem przemocy w rodzinie z uwzględnieniem przemocy wobec dzieci oraz rozpoznawanie syndromów dziecka krzywdzonego. Także zostały przedstawione prawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie w tym zadania, jakie spoczywają na pracownikach oświaty w świetle obowiązujących przepisów. Mówiono o szybkim reagowaniu na podejrzenie przemocy w rodzinie oraz omówiono zakres współpracy ze służbami pomocowymi, oraz instytucjami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Już w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne szkolenia z nauczycielami szkół podstawowych i średnich z Raciborza. Wszystkie inicjatywy raciborskiej Policji wynikają z troski i dobro mieszkańców powiatu raciborskiego.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.