Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 grudnia 202209:26

Coffee with a Cop. Policjanci spotkali się z mieszkańcami w Migawce Cafe

Coffee with a Cop. Policjanci spotkali się z mieszkańcami w Migawce Cafe - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W czwartkowe popołudnie raciborscy policjanci jako pierwsi w garnizonie śląskim zorganizowali spotkanie przy kawie z mieszkańcami w ramach amerykańskiego programu „Coffee with a Cop”. Stróże prawa korzystając z gościnności właściciela lokalu „Migawka CAFE”, w Raciborzu przy ulicy Opawskiej byli do dyspozycji przybyłych na spotkanie gości.

Raciborską komendę reprezentowali profilaktycy, dzielnicowa oraz przedstawiciel drogówki. Wszystko po to, by udzielać kompetentnych odpowiedzi. W czasie wspólnego czasu nikt z policjantów nie narzucał tematów rozmów, wszystko działo się spontanicznie. Każdy, kto chciał, mógł swobodnie podejść i na luzie porozmawiać czy też zaczerpnąć wiedzy w interesującym go temacie. Najczęstsze pytania związane były z ruchem drogowym i nowymi zmianami przepisów dotyczących pieszych i kierowców. Nie zabrakło również pytań związanych z procesem rekrutacji do służby w Policji.

Teraz parę słów o amerykańskim programie „Coffee with a Cop”

Głównym celem projektu jest wspólna filiżanka kawy, która ma łączyć policjantów i członków społeczności, której służą. Spotkanie przy kawie, aby omówić problemy i dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Misją Coffee with a Cop jest przełamywanie barier między policjantami a obywatelami.

Program „Coffee with a Cop” został uruchomiony w Hawthorne w Kalifornii w 2011 roku. Departament policji w Hawthorne wpadł na prosty plan przełamania barier budowanych przez lata – filiżanką kawy. Wydarzenia Coffee with a Cop odbywają się obecnie we wszystkich 50 stanach i są jednym z najbardziej udanych programów policyjnych zorientowanych na społeczność w całym kraju. Program rozszerzył się również poza Stany Zjednoczone do Kanady, Europy, Australii, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Kluczem do rosnącego sukcesu „Kawy z policjantem” jest to, że otwiera drzwi do interakcji poza sytuacjami kryzysowymi, które zazwyczaj łączą funkcjonariuszy organów ścigania i członków społeczności. Program zawitał również do Polski, w tym do Raciborza.

- Nawiązaliśmy kontakt z naszymi kolegami zza oceanu - mówi młodszy aspirant Łukasz Gardas z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. - Wspólnie wypita kawa niewątpliwie ociepla wizerunek policjanta, pokazuje, że „gliniarz” jest takim samym człowiekiem jak reszta społeczeństwa. W związku z tym program „Caffe with a Cop” został jako pierwszy w garnizonie śląskim zrealizowany w Raciborzu przez raciborskich policjantów - dodaje.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.