Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 grudnia 202214:41

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

Emerytury i renty jeszcze przed świętami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia z terminem 25. dnia każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunek bankowy.

Świadczeniobiorcy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25. dnia miesiąca, a w grudniu to dzień świąteczny, otrzymają swoje świadczenie przed Wigilią. Świadczenia doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 22 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. I tak, 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.

W Śląskim seniorzy wybierają przelew na konto

Coraz więcej świadczeniobiorców wybiera przelew bankowy jako sposób otrzymywania świadczenia, dzięki temu ich emerytura czy renta wpływa danego dnia na konto i nie muszą już czekać na wizytę listonosza, który przyniesie gotówkę. W województwie śląskim poziom ubankowienia dla nowo przyznanych świadczeń długoterminowych wynosi około 84% proc. (dane z marca 2022 r.). ZUS zachęca do założenia konta w banku, taki rachunek, na który wpływa emerytura czy renta to nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo.

W województwie śląskim największe ubankowienie nowych świadczeniobiorców jest w Oddziale ZUS w Bielsku-Białej. W marcu br. ponad 88 proc. nowych emerytów i rencistów wybierało konto w banku jako sposób dostarczania pieniędzy z ZUS. W Oddziale ZUS w Chorzowie i Częstochowie poziom ubankowienia dla nowo przyznanych rent i emerytur przekroczył 82 proc. W Oddziale ZUS w Rybniku 86 proc. nowych świadczeń długoterminowych jest przekazywanych na rachunek bankowych, nieco więcej jest w sosnowickim Oddziale, bo 87 proc. Wśród nowych świadczeniobiorców z Oddziału ZUS w Zabrzu - 84 proc. wybrało konto jako sposób dostarczenia pieniędzy z emerytury czy renty.

Autor: Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202500:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Miniony weekend w regionie nie poskąpił piłkarskich emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.