Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 grudnia 202213:55

Zielona pracownia Kasprowy otwarta w SP4

Zielona pracownia Kasprowy otwarta w SP4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. księdza Stefana Pieczki w Raciborzu mogą już korzystać z nowoczesnej zielonej pracowni, której nadano nazwę "Kasprowy". Jest to miejsce, gdzie oprócz realizacji w praktyczny i ciekawy sposób podstaw programowych z geografii, biologii, fizyki czy chemii uczniowie będą rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Celem stworzenia takiego miejsca było danie szansy uczniom na rozwój praktycznej wiedzy na temat ekologii oraz ochrony przyrody w szerokim znaczeniu, ale także pokazanie wartości przyrodniczych najbliższego otoczenia.

Pracownia, z której dotychczas korzystali uczniowie, przeszła gruntowny remont. Ponadto została wyposażona w nowoczesne sprzęty naukowe takie jak np. teleskopy, mikroskopy, monitor dotykowy oraz pomoce dydaktyczne do badań i doświadczeń. Wymienione zostały również wszystkie meble. Stworzenie Zielonej pracowni możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚ).

Powstanie „Zielonej pracowni” to kolejna inwestycja wyposażająca raciborską oświatę w najwyższej klasy sprzęt, zgodny z nowoczesnym podejściem do nauki, w którym to uczeń staje się odkrywcą.

Koszt całkowity nowej zielonej pracowni wyniósł 50 000,00 zł. Warto zaznaczyć, że jest to już drugi projekt realizowany w SP 4 w oparciu o środki z WFOŚ. Obecnie bowiem kończą się prace dotyczące docieplenia dachu, zabudowy paneli fotowoltaicznych na dachu oraz wymiany oświetlenia na terenie całej szkoły. Wartość tego projektu to 1 328 800 zł, który po części finansowany był z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a także ze środków własnych Miasta Racibórz.

Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Anna Wacławczyk, która zaangażowana była w powstanie „Zielonej pracowni” na każdym jej etapie.

W uroczystym otwarciu, poza władzami samorządowymi i dyrektorami szkół oraz uczniami, wziął udział Adam Lewandowski – zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202600:49

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO]

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Po szalonym i momentami bardzo chaotycznym meczu Unia Racibórz zremisowała z LKS Gamów. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza - od ofensywnych akcji i zwrotów sytuacji po fragmenty bardzo mętnej, rwanej gry. Ostatecznie kibice zobaczyli aż sześć goli i emocje do samego końca.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202621:10

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO]

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie LKS 07 Markowice z Bukiem Rudy miało wszystko, czego można spodziewać się po meczu o ogromną stawkę. Były nerwy, walka o każdy metr boiska, groźne sytuacje pod obiema bramkami, kontuzja wymagająca interwencji pogotowia oraz emocje, które udzieliły się także kibicom.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 maja 202601:25

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO]

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W słoneczne sobotnie przedpołudnie, 23 maja boiska w Markowicach wypełniły się młodymi piłkarzami, trenerami oraz rodzicami dopingującymi swoje drużyny. Wszystko za sprawą VI Turnieju Małych Bajtli, który zgromadził zespoły z Raciborza i okolic.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport24 maja 202623:08

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Kibice mogli delektować się meczami piłki nożnej od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.