Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 grudnia 202214:40

Legendy i podania z Raciborza. Kolejna odsłona bibliotecznego podcastu

Legendy i podania z Raciborza. Kolejna odsłona bibliotecznego podcastu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Premiera kolejnego odcinka podcastu tworzonego przez Bibliotekę w ramach realizacji projektu „Łączy nas biblioteka”. Jolanta Sienkiewicz, bibliotekarka na co dzień pracująca w Filii nr 2 Ostróg, zaprosiła do rozmowy Ewę Wawoczny.

Ewa Wawoczny jest autorką książki „Legendy i podania ziemi raciborskiej”. Dla bibliotecznego podcastu opowiedziała o tym jak pracowała nad zbiorem dwustu legend i podań z terenu powiatu raciborskiego i okolic. To rozmowa dla wszystkich ciekawych lokalnej historii oraz sposobów gromadzenia i porządkowania materiałów.

Odcinek pierwszy z cyklu „Legendy i podania z Raciborza” do wysłuchania na stronie Youtube Biblioteki. Łącznie planowana jest realizacja dwunastu krótkich odcinków.

W ramach realizacji projektu Łączy nas Biblioteka BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja |Oddolność dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025.

Muzyka pochodzi ze strony https://www.zapsplat.com.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Aktualności26 marca 202612:16

150 tys. zł strat po pożarze w Bojanowie - raport 998

150 tys. zł strat po pożarze w Bojanowie - raport 998 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Bojanów, KSRG Krzanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.