Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202208:32

Zawrotna cena przedwojennego obrazu raciborskiego artysty

Zawrotna cena przedwojennego obrazu raciborskiego artysty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

162,5 tys. euro zapłacił amerykański kolekcjoner za obraz raciborskiego malarza Georga Kinzera.

Namalowane w stylu neofaktu dzieło pt. Ślepy żebrak (Blinder Bettler) z lat 1930-33, pokazujące mężczyznę z psem na berlińskiej Tauentzienstraße, oferowano za 25 tys. euro w berlińskim domu aukcyjnym Grisebach (na stronie cały widok obrazu). Wynik aukcji uznano za sensacyjny. Kinzer, malarz i grafik ekspresjonista, urodził się w 1896 roku w Raciborzu, zmarł w 1983 r. w Monachium. W 1920 r. rozpoczął studia w Staalichen Unterrichtsanstalt des Kunstgewerbemuseums w Berlinie. Jego dzieła były znane w Austrii i Niemczech. Po dojściu nazistów do władzy pracował w ukryciu. Po zakończeniu II wojny światowej nadal tworzył, ale i pracował jako pedagog. W 1961 roku przyjął stanowisko profesora Hochschule für bildende Künste w Berlinie, gdzie wykładał wraz ze swoim przyjacielem i kolegą ekspresjonistą, Karlem Hoferem.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.