Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 grudnia 202210:48

Świąteczne hale i ciężarówka Coca-Coli. Rusza jarmark w Rybniku

Świąteczne hale i ciężarówka Coca-Coli. Rusza jarmark w Rybniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Tegoroczny jarmark rusza w sobotę 3 grudnia na rybnickim rynku. Tym razem na centralnym placu miejskim nie przywitają nas jednak charakterystyczne drewniane domki, ale dwie świątecznie udekorowane hale namiotowe, w których czekać będą na nas zimowe „rozgrzewacze” – grzaniec, aromatyczne herbaty czy gorąca czekolada.

Namioty, czynne codziennie od 12.00 do 22.00, oferować będą jednak o wiele więcej niż rozgrzewające napoje. Staną się one bowiem areną różnego rodzaju przedsięwzięć animacyjnych, takich jak świąteczne sesje zdjęciowe, warsztaty dekorowania pierniczków dla dzieci, mini koncerty, jarmarki produktów rękodzielniczych i asortymentu świątecznego - czekolady, miodu czy przetworów ręcznie robionych.

Hale prowadzone będą przez dwie różne firmy, dzięki czemu każdy z namiotów będzie miał inny wystrój, ofertę, a co się z tym wiąże - inny charakter i klimat. Zorganizowaniem jednej z hal zajmie się restauracja „Tu i Teraz przy Rynku”, drugiej - firma NOCKL Sp. z o. o.

- W tym roku chcemy spróbować czegoś nowego. Świąteczne hale namiotowe umożliwiają organizację przeróżnych wydarzeń niezależnie od pogody i pozwalają spędzić więcej czasu na centralnym placu miasta w świątecznym anturażu – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika - Mam nadzieję, że hale staną się miejscem świątecznych spotkań ludzi w każdym wieku, miejscem, w którym pojawią się rękodzielnicy ze swoimi unikatowymi wyrobami. Może to być również przestrzeń do przeprowadzenia wydarzeń, z myślą o osobach samotnych, potrzebujących i seniorach. Gorąco zapraszam do współtworzenia tego wyjątkowego miejsca i skorzystania z chwili wytchnienia w przedświątecznej gonitwie – zachęca prezydent.

Namiot NOC KL:

3 grudnia - Zimowe Silent Disco +18 (Trzy kanały, trzech Dj’s, jedne słuchawki i ty sam decydujesz do czego się bawisz. A jest w czym wybierać! Kanał ZIELONY - świąteczne hity; Kanał NIEBIESKI - 80-90’s; Kanał CZERWONY - komercja, r&b.);

3 grudnia - kraina zmysłów „Zimowe zabawy sensoryczne”, początek o 15.00. Tematem przewodnim będzie zima. Zajęcia dostarczą uczestnikom nie tylko wiele radości, ale również wspomogą pracę dotyku, węchu, wzroku, słuchu czy smaku. Podczas zajęć odbędą się kreatywne gry i zabawy angażując wszystkie nasze zmysły;

4 grudnia - zimowa gra miejska „Zagadkowy szlak Rybnika” (udział w grze można wziąć pomiędzy godziną 13:00 a 14:00, zapraszamy każdego, w każdym wieku, można wziąć w niej udział samodzielnie, w grupach jak i również całą rodziną, a podczas pokonywania specjalnie przygotowanej trasy po Rybnickim Śródmieściu, uczestnicy mają za zadanie rozwiązać 10 zagadek. Pamiętajcie, gra miejska wymaga uważności!)
- świąteczne rodzinne bajkowanie,
- Gwieździste niebo spektakl uliczny,
- happening Budzenie
- warsztaty tworzenia ozdób drugiego obiegu,
- warsztaty „Głęboki relaks w okresie świątecznym”,
- koncert Piotra Tłustochowicza z zespołem

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji - nie tylko weekendowych:

6 grudnia - MotoMikołaje. Z okazji Mikołaja, na rybnickim rynku, pomiędzy 17.00 a 20.00, w ramach VI Rybnickich MotoMikołajek, pojawią się Mikołaje... na motorach.

9 grudnia – ciężarówka Coca-Coli Wydarzenie trwać będzie od 15.00 do 20.00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli posłuchać historii świątecznej muzyki rozrywkowej, skorzystać z atrakcji takich jak: wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja w VR Roomie, wykonać zdjęcie z Mikołajem w instagramowej przestrzeni Santa Room (wraz z wydrukiem zdjęcia) czy skorzystać z Fotobudki 360 z możliwością nagrania filmiku. W trakcie zabawy rozdawana będzie Coca-Cola.

10 i 11 grudnia – karuzela wenecka. W weekend 10-11 grudnia na świąteczne spacery po śródmieściu zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. W tych dniach, podziwiając ustrojone świątecznie miasto, będzie można dodatkowo skorzystać z bezpłatnej przejażdżki karuzelą wenecką, dostępną w godz. od 12.00 do 20.00.

10 grudnia – jarmark staroci i rękodzieła. Fanów staroci oraz rękodzieła zapraszamy na rybnicki deptak w sobotę, 10 grudnia. Zapraszamy kolekcjonerów, miłośników przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych, wytwórców regionalnych wyrobów użytkowych i artystycznych, rękodzielników, sprzedawców używanych książek oraz wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą lub wymianą własnych rzeczy używanych.

Świąteczny jarmark w wersji eko

Rybnickie świąteczne hale oprócz oczywistych funkcji gastronomicznych i kulturalnych pełnić będą również funkcje edukacyjne, w zakresie zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców. Będzie to możliwe m.in. dzięki prowadzonym w nich warsztatom ekologicznym oraz za sprawą wielorazowych kaucjonowanych kubków na napoje ciepłe (z wieczkiem zapobiegającym wychłodzeniu napoju), w których serwowane będą herbata, kawa czy świąteczny grzaniec.

Rybnik ma już kilkuletnią tradycję stosowania na imprezach miejskich i w przestrzeni publicznej wielorazowych kaucjonowanych kubków, jednak kubek na napoje ciepłe zostanie u nas użyty po raz pierwszy. Będzie to możliwe dzięki programowi Śląska Przestrzeń Innowacji i firmie NickNack. Kubek będzie kaucjonowany - zwrotna kaucja wynosi 10 zł i zostaje zwrócona po oddaniu nieuszkodzonego kubka wraz z wieczkiem.

Ekokubek, wyprodukowany z polipropylenu (PP), jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Wytrzymuje tysiące cykli mycia. Dzięki kaucjonowaniu kubka wielorazowego podczas jarmarku bożonarodzeniowego nie powstaną śmieci w postaci zużytych kubków jednorazowych, co spowoduje znacznie obniżenie kosztów sprzątania oraz gospodarki odpadami. Zastosowanie ekologicznych kubków wielorazowego użytku wpisuje się w realizację przez Miasto Rybnik Celu 12 Agendy ONZ Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Dokonania Rybnika, stawianego w tym obszarze za wzór dla innych polskich miast, zaowocowały przyznaniem tytułu Ekomiasto w obszarze gospodarki odpadami.

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych w mieście sięga 2009 roku i jest związana z realizowanym wówczas przez miasto projektem Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie. Na przestrzeni 13 lat mieszkańcy oraz goście odwiedzający w okresie około bożonarodzeniowym Rybnik mieli możliwość wzięcia udziału w przeróżnych wydarzeniach, takich jak: koncerty Krzysztofa Krawczyka, zespołów: Enej, Feel, Lemon czy Zakopower. Przez miasto przechodziły barwne korowody, były rzeźby lodowe, pokaz magii, ekspres polarny, koło widokowe, warsztaty, spotkania z Mikołajem i uroczyste rozświetlania choinek oraz wspólne wigilijki.

Autor: UM Rybnik, fot. mat. prasowe, M. Koczy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202410:21

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.