Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 listopada 202215:58

Światowy Dzień Wcześniaka. Warsztaty w Raciborzu

Reklama
Racibórz:

Aby zwrócić uwagę na temat wcześniactwa i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, 17 listopada w Słonecznej Krainie w Raciborzu obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka. Zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wziąć udział w szkoleniu i wysłuchać prelekcji specjalistów.

W tym dniu placówka wsparła akcje mające na celu podniesienie świadomości na temat porodu przedwczesnego oraz problemów wcześniaków i ich rodzin na całym świecie. Od rana w Słonecznej Krainie przy ul. Lwowskiej w Raciborzu odbywały się bezpłatne specjalistyczne konsultacje dla małych podopiecznych i ich rodzin. Natomiast w godzinach popołudniowych rozpoczął się cykl prelekcji dotyczący dzieci wcześnie narodzonych i nie tylko.

Pierwsza pomoc dla niemowląt

Maria Sobczyńska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy dla niemowląt. Uczestnicy mogli nauczyć się praktycznych metod resuscytacji na fantomie dziecięcym oraz postępowania w najczęściej występujących u dzieci urazach.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Po pełnych emocji warsztatach Marzenna Mruk-Otulak, dyrektor Słonecznej Krainy w Raciborzu, poprowadziła prelekcję dotyczącą wczesnej interwencji oraz wczesnego wspomagania rozwoju jako kompleksowej, skoordynowanej pomocy dziecku i rodzinie. Omówiła organizację, modele i standardy wczesnego wspomagania i wczesnej interwencji terapeutycznej na świecie i w Polsce. Przedstawiła standardy organizacji systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wspierania rodziny (WWR), a także profil kompetencyjny zespołu WWR i specjalisty WWR (wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wsparcia rodziny).

Chustonoszenie i mleko matki

Kolejnym punktem spotkania był temat chustonoszenia, czyli słów kilka o wiązaniach bliskości, które przybliżyła Agnieszka Pyrcek, doradca Noszenia Dzieci ClauWi. A Anna Kretek, doradca laktacyjny, omówiła rolę mleka matki w rozwoju dzieci wcześnie urodzonych i nie tylko: – Na podstawie wielu badań naukowych prowadzonych w różnych ośrodkach na świecie (zarówno w krótkofalowych, jak i długofalowych obserwacjach oceniających wpływ sposobu żywienia na stan odżywienia niemowląt i małych dzieci oraz skutki zdrowotne) – stwierdzono, że właściwe żywienie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu dziecka, jego odporność, wzrost i zdolności poznawcze – mówiła.

W Słonecznej Krainie

– Propozycje przedstawione przez prelegentów okazały się strzałem w dziesiątkę, mamy nadzieję, że były inspiracją dla wielu rodziców, którzy potrzebują nie tylko wsparcia dla własnych dzieci, ale również dla siebie samych – podsumowała wydarzenie dyrektor Słonecznej Krainy w Raciborzu. – Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do naszej placówki, zarówno przedszkole, jak i szkoła są nieodpłatne, a oprócz zajęć edukacyjnych nasi podopieczni są zaopiekowani przez cały sztab specjalistów, którzy prowadzą zajęcia terapeutyczne z dziećmi – dodała.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.