Raciborski PTTK kuligiem zakończy sezon wypraw górskich

Zakończenie sezonu wypraw górskich to kolejna propozycja raciborskiego PTTK.
Wyprawa planowana jest na 17 i 18 grudnia. Pierwszy dzień, sobota, w godzinach 09.30-12.00 zwiedzanie miejscowości Wisła z przewodnikiem, m.in. zameczek myśliwski Habsburgów, skocznia im. Adama Małysza. Po godzinie 12.00 zakwaterowanie w Hotelu przy Pałacyku Prezydenckim Wisła Czarne, a następnie przejazd do Chaty Kawuloka w Istebnej. Zwiedzanie i opowieści o dawnym życiu górali oraz powrót do Wisły na kulig i biesiadę przy góralskiej kapeli. Drugi dzień, niedziela, po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na przełęcz Przegibek, skąd grupa wyruszy szlakiem niebieskim do schroniska na Magórce Wilkowickiej, następnie na szczyt Czupel i zejście do miejscowości Czernichów, gdzie będzie czekał autokar.
Trasa około 9 km, suma podejść 348 m, suma zejść 681 m.
Członkowie PTTK z opłaconą składką za 2022 rok i młodzież do 18-tego roku życia: 335 zł, osoby niezrzeszone 355 zł. Szczegóły Biuro PTTK Oddział Racibórz ul. Chopina 16, 47-400 Racibórz, tel. 608 442 739.


![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)











![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)

![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)














![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)

![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany